Wpis z mikrobloga

@zapoznalem: coz, otoz z racji tego iz moj ojciec posiadal zielona karte wyjechalem zaraz po maturze do USA w 2007r w ramach programu laczenia rodzin (link. Przez kilka lat imalem sie roznych robot dorywczych, zas w 2010r zdecydowalem iz wstapie do wojska (na papierze wygladalo to calkiem ciekawie w owczesnych czasach). Przegladalem chwile co i jak, i tak do Airforce trzeba bylo w cholere dokumentow i egzaminow (SAT/ACT)
  • Odpowiedz
@XsomX: nie trzeba. Na chwile obecna wymagane jest pozwolenie na staly pobyt. Obywatelstwo badz tez zielona karta. Do 2016 roku istnial tez program MAVNI ktory pozwalal posiadaczom pewnych kategorii wizowych wstapic do US Army (obecnie program przechodzi ewaluacje). W kazdym badz razie nie mozna zostac oficerem nie posiadajac obywatelstwa aczkolwiek stopnie podoficerskie to az do E9
  • Odpowiedz
@Papinian: jak tylko przyjda rozkazy. Z oczywistych wzgledow nie lubie, nie moge, nie powinienem gdybac na tematy scisle zwiazane z wojskiem i kierunku w ktorym zmierza. Szczerze powiedziawszy moje opinie nie maja zadnego znaczenia i poki co obowiazuje mnie kontrakt ktory podpisalem dobrowolnie zobowiazujacy mnie do wykonywania rozkazow przelozonych.

Tak naprawde to im szybciej zolnierz uswiadomi sobie iz jego opinie nie maja nic do rzeczy i tak naprawde jest tylko
  • Odpowiedz