Wpis z mikrobloga

@wujo17 sprawdź, czy to nie wina kabla, chyba że od razu widać, że wyrobione. U mnie niektóre kable luźno sedzą i trzeba by trzymać, żeby ładowało, a inne prawie w ogóle się nie ruszają i ładnie ładują.
@Narun: sprawdzone na 3 kablach, wszędzie to samo (a jeszcze parę dni temu było ok). Nie widać wizualnie żeby było wyrobione gniazdo, no ale z jakiegoś powodu kable nie trzymają.
@wujo17: potwierdzam to co powyżej, też miałem już wizję że gniazdo do wymiany, a tu się okazało że jest po prostu pełno syfu. Ja czyściłem szpilką ale nie wiem czy może coś się zepsuć w ten sposób więc nie polecam tego sposobu.
Plytka z gniazdem na Ali to koszt do 8$, wymiana bardzo łatwa. Ja też myślałem że złącze jest do wymiany, ale gdzies pisali że w iPhonie często tak się dzieje i pomaga czyszczenie, więc wyłączyłem telefon żeby zwarcia nie zrobic i delikatnie wyczyściłem szpilka, teraz jest jak nowe, lepiej sproboj jednak jakimś papierkiem jak pisał @iwannagethigh żeby nic nie uszkodzić.
Wykop bawi i uczy. Dzięki za zaoszczędzone kilka stówek panowie. A już chciałem telefon oddać do serwisu. Polecam zwykłą igłę. Trudno coś tam zepsuć. No chyba, że nie masz czucia w rękach. Wystarczy wyskrobać dno gniazda. Mi wyszło sporo syfu. Zrobi się ładne srebrne dno. Gniazdo działa jak nowe. Polecam!
Dzięki ( ͡° ͜ʖ ͡°) Rozglądałem się już za nowym gniazdem, ale sięgnąłem jeszcze po najcięższe działo, google - "kabel usb-c wylata z gniazda wykop" - szukaj. I tak oto naprawiono ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wcześniej co prawda czyściłem jakimś papierkiem, dmuchałem, ale wygląda na to, że tylko pieściłem to co było na dnie gniazda. Wykałaczka to jednak fachowiec jest ( ͡° ͜