Wpis z mikrobloga

Hej mirki i mirabelki. mam pytanie odnośnie pewnej bajki, którą pamiętam, z dzieciństwa, ale nie pamiętam jej tytułu. Może ktoś z Was kojarzy takie coś:

Całość opowiadała o dwóch szczurach, które na wysypisku śmieci odnajdują pocztówkę z widokiem na ogromne połacie zieleni. Szczury zaczynają więc poszukiwania na tym wysypisku tego samego widoku, który jest na pocztówce. Po jakimś czasie odnajdują identyczne miejsce, jakie jest na widokówce, ale dostęp do tego miejsca oddzielony jest autostradą. Jeden ze szczurów decyduje się przebiec po autostradzie, ale przejeżdża go samochód. Drugi także ryzykuje i jakimś cudem trafia na ten zielony teneren. Przechodzi przez niego i dostrzega, że zznowu ma przed oczami autostradę. W tym momencie kamera unosi się nad ziemię i widzimy, że wysypisko jest mega ogromne, a ta autostra przebiega przez to wysypisko, a ta zieleń to nic innego jak odgrodzenie obu nitek autostrady.

Pamiętam, że widziałem ten film przez którymiś oskarami na TVP2 i prezenterką była wtedy Grażyna Torbicka.
Jeżeli ktokolwiek zna ten film, albo chociaż tytuł, proszę o pomoc, bo mnie już sie skończyły pomysły, jak tego poszukać w necie.

#pytanie #pytaniedoeksperta #film
  • 6