Wpis z mikrobloga

@rozowy__pasek: to wszystko kwestia gustu. Ja kilka lat temu właśnie taką białą kuchnię usunąłem żeby dać coś weselszego / elegantszego. Chyba tuż przed nastaniem mody ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dlatego z dystansem podchodzę do tego trendu, też przeminie niedługo :> I zdecydowanie nie polecam białej podłogi :>
  • Odpowiedz
@Kerson: umywalka, jeśli jest w takiej konfiguracji, musi być bardziej oddalona od ściany. Zawsze dużo wody się rozchlapuje na boki i nawet nie wytrzesz tam z tyłu i prędzej czy później drewno się popsuje.
  • Odpowiedz
@Kerson: Moim zdaniem wygląda brzydko. Ale po remoncie może pewnie wyglądać ładnie. Ogólnie to tylko moja opinia i każdy ma inny gust. Jak ty jesteś zadowolony i tobie się podoba to gratuluję! W końcu "na swoim" ;)
  • Odpowiedz
@Kerson: ale tam musi być klimacik jak spadnie góra śniegu za oknem... gratuluję.

Z ciekawości - czy drewniane domy są spotykane w całej Norwegii? Jak to wygląda z różnicą temperatur w zimę, jak to jest ocieplone?
Jeszcze miałbym prośbę - masz może jakiegoś linka gdzie można sobie takie domki z aukcji obejrzeć, porównać?
  • Odpowiedz
@Jan_Laguna Dziekuje :-)

W stolicy w centrum masz duzo ceglanych budynkow, ale 99% jest z drewna, duzo tu lasow wiec wychodzi taniej :)
Ja nie jestem jakis specem w budowlance ale tak jak w Polsce uzywa sie duzo waty i do tego tzw vindsperre ktora chroni przed wiatrem. Tu gdzie ja mieszkam to temperatura wyglada prawie tak samo jak w Polsce. Z racji tego ze mieszkam nad morzem to zimy nie sa tu takie ostre, ale wystarczy ze pojade 20km w glab to juz jest duzo zimniej. Mieszkalem przez rok w Storås a dokladnie w elvadalen przy samej rzece, tam to byly gory w okolo i przez 2 miesiace bylo -25 za dnia i powyzej -30 w nocy :)

https://www.finn.no/realestate/homes/ad.html?finnkode=109577307 <--- tu masz taki typowy dom, caly z drewna
  • Odpowiedz