Wpis z mikrobloga

Ktoś kiedyś wkładał dysk SSD SATA III do starego laptopa który ma SATA I? Mam starego lapka, ziemniak, ale ujdzie, tylko dysk twardy w nim jest kosmicznie wolny, więc wszystko się cholernie długo uruchamia i chętnie bym tam SSD wsadził, ale własnie ten staroć ma tylko SATA I. Z tego co wiem to SATA III jest wstecz kompatybilne, ale tylko do SATA II, więc ciekawy jestem czy ktoś już coś takiego robił i działało dobrze.
#komputery #pcmasterrace
  • 12
@Eau-Rouge: Obstawiam, że osiągniesz zamierzony efekt - przyspieszenie lapka. Kup jakiś ssd, jak 128GB to np. Adata Su800, jak nie uszkodzisz opakowania, czy samego dysku, bez problemu będziesz go mógł zwrócić do 14 dni, gdyby to jednak nic nie dało.

Pamiętaj, że Windows Xp nie lubi się z ssd. Jak sata I, to może jeszcze na tym systemie hula, więc wolę wspomnieć.
@krabat: O to czy przyspieszy to nie mam wątpliwości, robiłem benchmark tego dysku co tam siedzi i to po prostu #!$%@? tragedia, bardziej się zastanawiałem czy będzie go na pewno komputer widzieć lol.
@Eau-Rouge: No to o tym myślałem. Jak masz jakiś salon sklepu komputerowego w okolicy to zamów sobie z odbiorem osobistym i najwyżej zwrócisz. Tylko się upewnij, czy na pewno odbiór osobisty rozpatrują jako transakcję na odległość, bo pamiętam, że niektórzy robili z tym problemy.