Wpis z mikrobloga

#iphone
hej, mam dwuletniego 6S z orange . Dość intensywnie go przez te 2 lata używałem i bateria już nie trzymała za dobrze i postanowiłem ją wymienić.
Na allegro za 60zł kupiłem baterie, gdzie sprzedawca w opisie zapewniał, że jest to w 100% oryginalna bateria, kupiłem ją i zamontowałem samemu zgodnie z poradnikami na youtube, wszystko zrobiłem dobrze jednak początkowo telefon jak miał mniej niż 5% baterii tak się zacinał, że nie dało się nic zrobić przykładowo otwarcie sms zajmowało kilka sekund, powyżej 5 % baterii było normalnie jednak przeszkadzało mi to i sprzedawca wymienił mi baterię na nową - z tą też był ten sam problem. Później miałem natłok pracy i przez 2 tygodnie korzystałem z innego telefonu a 6s leżał w szufladzie, znalazłem trochę czasu i postanowiłem go przetestować i problemy są takie, że jak jest mniej niż 20% baterii potrafi resetować się co kilka minut, dodatkowo wolno chodzi bo w antutu benchmark wykręca tylko 50 tyś punktów ( a normalnie powinien robić 120 tyś) . Postanowiłem, że przełożę do testów baterię z 6s żony w którym bateria była oryginalna i nie zmieniana bo jej telefon nie cały rok temu kupowaliśmy. Po włożeniu baterii z tamtego 6S problem ten sam - wolno chodzi i wykręca 50 tyś w antutu oraz resetuje się jak ma mniej niż 20 % baterii. Mieliście taki problem?
  • 5
  • Odpowiedz
@n3x337: trzeba mu do brzuszka(plyty glownej) zerknac, czesto siada uklad Tristar 1610A3, uklad skomunikowany jest po JTAG z CPU. Kiedy jest uszkodzony, potrafi srogi ferment robic w systemie. Jak ciekawy jestes jak to wyglada, zerknij na moj instagram w profilu ;)
  • Odpowiedz