Wpis z mikrobloga

Witajcie drukujące Mirasy.
Chciałbym kupić drukarkę 3D do domu - głównie do drukowania jakichś drobiazgów typu obudowy do układów.

Niestety kompletnie się nie znam na tym rynku. Czy bylibyście w stanie mi polecić dobre urządzenie? Jako, że to pierwszys mój zakup w świecie 3D to nie chciałbym wydać fortuny.
Dzięki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#druk3d
  • 21
@pejson:
Wybrałbym tę, którą sam mam, czyli Anet A8. Dla mnie wydruki są wystarczającej jakości, do tego jest bardzo duża społeczność wokół tej drukarki, więc jest kogo pytać. Jest też dużo dodatków, które sam możesz wydrukować, a które poprawią funkcjonowanie drukarki. I dla mnie najważniejsze, składasz ją sam, krok po kroku, więc przy okazji uczysz się jak działa i wiesz co jest do czego. To się później przydaje kiedy coś nie
@Witeeek: @pejson: jak wiesz kazdy chwali co ma, zwlaszcza na poczatku. Nie wiem jaki masz budżet ale pewnie w okolicach anetek. Zwroc jednak uwage, ze drukarki z takim ukladem bramowym typu prusa czy mendel90 sa dosc malo praktyczne jesli trzymasz je w mieszkaniu. Jesli masz piwnice albo pokoj do osobnej zabawy to spoko jesli nie to zainteresuj sie drukarkami boxowymi gdzie pole robocze jest w sroku razem z elktronika i
@jasonfly: Słuszna uwaga. Póki co będę jej używał w mieszkaniu, bo nie mam jak inaczej. Dzięki za protip :) Cena możliwie najniższa, ale wiadomo, że lepiej dołożyć 5000 i mieć coś porządnego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Powiedzmy, że chciałbym dać 700 - 1000 zł, na pewno nie chciałbym przekroczyć 1500. Jeśli się okaże, że mogę mieć lepszą jakość wydruków/większą żywotność sprzętu/większe możliwości jeśli chodzi o materiały -
@fantasmag0ria: Potrafię i lubię - raz na jakiś czas. Cierpliwość i zapał już nie te co kiedyś :) Tak czy siak dzięki, wsparcie społeczności też jest ważne.

To będzie ciężka decyzja.
@grnape: Dzięki. Patrzyłem na tego CR-10, tyle że CR-10S. Kolega ma oryginalnego Prusa i3 MK2S. Na Reddicie polecają, choć to już droższa zabawa.

Ech, trudny wybór.
@pejson weź anet jak lubisz majstrować. Na każdą godzinę druku przypadają 2h "co jest kurdwa?", 2h szukania odpowiedzi w Internecie, miesiąc czekania na części i 2h montowania ich.
Ale to po okresie nowości, wtedy jeszcze działa dobrze, po czym powolutku rusza lawina i wszystko po kolei nawala.

U mnie więcej ona stoi niż pracuje, bo albo mam już dosyć grzebania i byciem ekspertem w "co tym razem?" Albo czekam na części zamienne.
@FlameRunner: No i będzie kupowane.

Powiedz mi proszę jedną rzecz - czego potrzebuję żeby mój wydruk był szczelny (nie przepuszczał płynów) i bezpieczny do kontaktu z żywnością? Załóżmy, że drukuję kubek :)
@pejson: hej nie odpisalem ci bo w sumie nie moglem ci nic polecic. 6 dni temu (omg czas mi za szybko leci) nic pod twoje wymagania nie znalem. Wiem, ze juz zamowiles ale moze ktos inny tez to bedzie czytal i za ok 1500 chcialby skrzynkowa drukarke.
Wlasnie sobie zamowilem TronXY X5S z gearbesta, z przesylka dhl do Norwegii wyszlo mnie ok 1200 zl.
Nie potrzebowalem drukarki bo to bedzie juz
@jasonfly: Dzięki, koniec końców zdecydowałem się na otwartą i droższą konstrukcję :) Za namową ziomeczka z pracy wziąłem Prusę. Na wysyłkę z Gearbest i tak bym się nie doczekał.