Wpis z mikrobloga

@spinlock: @czullo: Zagłębiam się w temat Tethera, bo to fascynujący temat. Niestety praktyki z banków realnych przenoszą się do kryptowalut. Zechciałbyście mi przybliżyć dlaczego istnieje Tethera wpływa na wzrost kursu BTC?

Jak rozumiem Tether pierwotnie miał mieć pokrycie we wpłatach użytkowników, czyli wpłata 100 USD miała się równać powstaniem 100 USDT. Czy dobrze rozumiem sugestie, że to pokrycie jest już nieaktualne (znowu analogia do banków i Nixon 1971r...
  • Odpowiedz
@czullo: Czyli giełdy drukują USDT i same wykupują BTC? Resztę rozumiem, ale tego wpływu USDT na BTC już nie do końca.

Ostatnio mówi się, że USDT wyemitowało kolejne X milionów USDT. Wyemitowało, ale w jaki sposób je rozdystrybuowali?
  • Odpowiedz
@czullo: Dziękuję za cierpliwe wyjaśnienia. Jednak nadal nie rozumiem dlaczego Tether sprawia, że rośnie kurs BTC. Zwykli śmiertelnicy chcąć kupić BTC, mogą to zrobić bezpośrednio na giełdzie - bez pośredniczenia Tethera.

Generalnie całość jest inspirowana kreacją pieniądza z systemu bankowego... Muszę jeszcze tylko zagłębić się w kwestię wpływu Tethera na kurs BTC
  • Odpowiedz
@czullo: Tylko, że Tethery, które używają zwykli śmiertelnicy mają pokrycie we wkładzie. Ich działania i wpływ na BTC jest zwykłą wypadkową popytu i podaży (tak samo można powiedzieć, że na polskiej giełdzie otrzymujesz PLNT). Sęk w tym kto dysponuje nadwyżką Tetherów, które nie mają pokrycia. Jak rozumiem jest to emitent i to on skupuje BTC podbijając kurs BTC?
  • Odpowiedz
@czullo: Dziękuję za wyjaśnienia. Niestety nie odpowiedziałeś mi wprost, ale teraz podejrzewam, że przez Tether sztucznie kurs zawyżają nie zwykli śmiertelnicy, a emitent Tethera, który dysponuje Tetherami bez pokrycia (i tymi pustymi tetherami podbija kurs BTC)...
  • Odpowiedz
@czullo: O ile dobrze zrozumiałem na te giełdy wpłaca się USD, ale nie dostaje USD, ale USDT. Póki co, to chyba z wymianą nie ma problemu, bo giełdy są wiarygodne. Oczywiście może nastąpić moment, kiedy giełdy są niewypłacalne, ale PÓKI co to chyba nie stanowi problemu?
  • Odpowiedz