Wpis z mikrobloga

PASUJE IDEALNIE :D
https://charaktery.eu/artykul/id-8-typowych-klamstw-narcyza

8 TYPOWYCH KLAMST TUCZNIKA NARCYZA:

1. „Jestem fantastyczny – tylko popatrz”. Narcyz się przechwala, jego zachowanie bywa teatralne, przesadza, przypomina jaki jest cudowny, popularny, atrakcyjny, ważny. Ma potrzebę ciągłego mówienia o sobie.

2. „Jestem lepszy niż ty/ oni”. Zaraz za kłamstwem o własnej wielkości jest kłamstwo wyższości nad innymi.

3. „Obiecuję!”. Cechą chronicznego narcyzmu jest niedotrzymywanie obietnic i umów. Począwszy od spóźniania się na spotkania, po niewykonywanie zadań w pracy i zaniedbywanie bliskich.

4. „Będzie dobrze”. Narcyz nie liczy się z zasadami i regułami więc może bez większych oporów postępować niemoralnie i nieetycznie

5. „To nie moja wina, tylko twoja”. Machinacje i egocentryzm chronicznego narcyza często kończą się źle. W takim przypadku narcyz nie bierze za nic odpowiedzialności i wskazuje palcem na innych winnych.

6. „Jestem tu dla ciebie/ Zależy mi na tobie/ Kocham cię”. Cechą charakterystyczną narcyza jest jego umiejętność oczarowywania innych.

7. „Zawiodłem się na tobie”. Patologiczny narcyz może domagać się ciągłej atencji, poświęcenia. Jeśli ktoś zaczyna się usamodzielniać czy sprzeciwiać narcyz może wpaść we wściekłość i oskarżać o bycie samolubnym, mówić o tym że się zawiódł

8. „Przepraszam, zmienię się”. Kiedy kłamstwa narcyza zaprowadzą go w końcu w kozi róg, wpędzą relacje na jakiej mimo wszystko mu zależy w poważny kryzys.

#danielmagical