Wpis z mikrobloga

Mirki mam problem z ublox M8N. Podłączyłem go do komputera przez FTDI, wgrałem plik konfiguracyjny wyszedłem na otwartą przestrzeń i czekałem na fixa. Po 30minutach nie udało się złapać fixa, jedyne co to znalazło informacje o satelitach (screen). Na telefonie fix uzyskałem bez problemu w ciągu 5 sekund( ͡° ʖ̯ ͡°)
Czy ten GPS potrzebuje kompletnie czystego nieba czy może jest coś nie tak z konfiguracją?
Konfiguracja -> https://pastebin.com/5mLcQpUA

#quadrocopter #budujedrona #ublox #gps #drony #rc
pixel_ - Mirki mam problem z ublox M8N. Podłączyłem go do komputera przez FTDI, wgrał...

źródło: comment_jXRG96EzuVbJBbFSbUK3lz5pMbcbxXPa.jpg

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
@pixel_: prędzej spodziewałbym się, że jest uszkodzony w jakiś sposób. Kiedyś konfigurowałem go do customowego kontrolera, ale to głównie kwestie co i jak ma wysyłać.

Raz dwa powinien złapać fixa na zewnątrz.

Spróbuj jeszcze wgrać nowy firmware, jak nie pójdzie to oddaj go
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Wu70 poszukam nowego firmware, z oddaniem będzie problem bo kupowałem go jakieś pół roku temu, dopiero teraz mi jest potrzebny
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Wu70 firmware mam 2.01, w moim modelu jest za mała ilość pamięci flash na update do 3.01 więc jest to najnowsza wersja. Po tym jak posiedziałem 30min na zewnątrz to łapie info o satelitach nawet w mieszkaniu gdzie telefon nic nie łapie.. ale jest to tylko info, że jakaś satelita jest nie widać żeby się z nią jakoś łączył
  • Odpowiedz
@pixel_: Podłącz się do niego przez putty i pokaż, co wypluwa konsola... nie możesz zaktualizować firmware, bo wcale nie musisz mieć M8N możesz mieć jakiegoś klona na scalaku x8030.
  • Odpowiedz