Wpis z mikrobloga

#diablo3

Przeglądając listę osiągnięć rozumiem, że pierwsze 10-15 miejsc w każdej profesji to klony gdzie ludzie kopiują swoje buildy ale to co się dzieje teraz u krzyżaka to jakaś paranoja:
miejsca 1-600/670 wszyscy ubrani w set Akkhama. Pierwszego innego spotkałem gdzieś w okolicach miejsca 670 typ był zrobiony pod ciernie.
Sprawdzałem tak co 5/10 build z listy.
Ten Akkham sam chodzi i niszczy wszystko czy #!$%@? wszystkie pozostałe. Nie pamiętam żeby taki cyrk był w poprzednich sezonach chociaż miałem kilka przerw w grze.
  • 7
@MarkiMarka: nie pamiętam by w tej grze dla jednej postaci kiedykolwiek były wiecej niż dwa grywalne buildy. To normalne (zwłaszcza w top500), że w topce gra się "tym najlepszym". Absolutnie nie widzę żadnego problemu. Stworzenie dwóch buildów / setów na identycznym poziomie skuteczności nie jest możliwe, zawsze będzie ten "najlepszy". Dobrze, że nie grałeś w np. grę typu Hearthstone gdzie np. dla każdej klasy jest tylko jeden słuszny deck "w topce".
@Hajmus: @MarkiMarka: Przed 12tym sezonem był ogromny patch balansujący, każda klasa ma teraz co najmniej 2 buildy zdolne zrobić GR100+. Problem leży w community, bo każdy gra tym najlepszym buildem i koniec, mimo, że np drugi build jest tylko o 3-4 poziomy GR słabszy.
@Pietzu:
@Hajmus:
@plastik:

Ale nawet teraz nie ma takiej sytuacji u innych postaci, że 1-20 to ten sam build i set. Zawsze jest coś dominującego ale zawsze znajdzie się coś innego choćby jeden, dwa. Nawet czarodziej na szczycie to zazwyczaj ognisty ptak a można teraz tam też spotkać inny set/build w czołówce.
Miejsca od 40, 50 w dół to już zazwyczaj mix.

Tylko u krzyżaka teraz tak jest: jeden
@MarkiMarka: Mireczku, obczaj jeszcze jakie skille mają Ci gracze, bo z tego co kojarze to pod akkhana są 3 możliwe buildy; blessed shield, blessed hammer i condemn.

I tak, jak coś jest tylko odrobinę słabsze, to od razu nikt tym nie gra, bo "po ch*j sie meczyć, skoro z innym setem mam przewagę 4gr?!".

U Crussa ten startowy set był akurat słaby, obczaj tablice innych klas, tam już jest lepiej.