Wpis z mikrobloga

Mirki, chce atmegą 328 wysterować dwa przekaźniki, w tym celu zrobiłem sobie prosty układ z dwoma tranzystorami i diodami + przekaźniki. Testowo wgrałem na atmegę program żeby co 1s zmieniał stan przekaźnika i rozczarowanie - przekaźnik chodzi jak chce, najczęściej po 2 przełączeniach blokuje się na amen. Próbowałem też podłączyć atmegę pod gotowy moduł z przekaźnikami - to samo. O co tu może chodzić?
#elektronika #atmega #atmel #przekazniki #pytaniedoeksperta
  • 8
@mikson123: Podłącz pod ten pin Atmegi LEDa i zobacz czy robi to co powinien. Co do przekaźników, narysuj schemat bo inaczej to możemy sobie pogadać a i tak nie będzie nic wiadomo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mikson123: pewnie kłapanie przekaźnika zabija atmege. Od atmegi do tranzystora daj rezystor 2k, przekaźniki zasilaj z osobnego źródła, inaczej śmieci będą się bardzo szybko rozchodzić
@Tymian: @4833478: @robekk1978: po dłuższej analizie chyba coś z atmegą jest nie ten teges, bo dziwnie się zachowuje i w ogóle nie wykonuje programu po odłączeniu jej od programatora, zawiesza się jakby. ktoś wie co może być tego przyczyną? Pomiędzy VCC a GND mam kondensator 100nF, poza tym oscylator kwarcowy 16MHz, rezystor 10kOhm z pinu reset do zasilania. Nie mam pojecia o co może chodzić