Wpis z mikrobloga

Często pojawiają się pytania o szkło przylegające w całości do ekranów 2.5D - bez białej krawędzi z powietrzem, poniżej opiszę jak ja ten problem rozwiązuję od kilku miesięcy.
Otóż nasi skośni przyjaciele wymyślili taki sprytny płyn, efekt widoczny na poniższym filmiku. Co to daje? Znikają ślady powietrza na krawędzi szkła naklejonego na ekran z zakrzywionymi krawędziami (2.5D).

Ile to kosztuje? Grosze! 0.60$ za 10szt! 1 szt spokojnie starcza na jedno szkło hartowane, nawet sporo potrafi zostać w zapasie. Produkt występuje też w formie saszetek z płynem + pędzelek (coś jak to na filmie), ale ten do którego dałem link jest według mnie znacznie wygodniejszy w użyciu, wystarczy rozprowadzić na krawędzi i sam wnika pod szkło.

Czy to nie niszczy ekranu? Nie, zostają lekko tłuste ślady, łatwe do zmycia.

Wady rozwiązania - z czasem potrafi złapać powietrze w niektórych miejscach, ale ponowne dodanie płynu w to miejsce skutecznie naprawia problem, trochę więcej roboty niż z samym szkłem

W przypadku Xiaomi Mi6 sprawdza się idealnie, myślę że z innymi smartfonami będzie równie dobrze. Płyn radzi sobie spokojnie ze szparami 3 razy większymi niż na filmie poniżej.

Jak ktoś szuka dobrego szkła do Xiaomi Mi6 to polecam LINK za 3.40$ (sprzedawane z tym płynem w zestawie)
LINK do produktu, 10 szt, nie "palcuje" się.
#xiaomi #aliexpress #chinskiecuda #itemyzchin #alipaczkatestuje
bez refa link1 link2
Wołam @xDrope bo dzisiaj pytał
AliPaczka - Często pojawiają się pytania o szkło przylegające w całości do ekranów 2....
  • 25
  • Odpowiedz
@AliPaczka: niektorzy dodaja to w gratisie do szkla.
jednak szklo nadal bedzie odstawac na krawedziach - moze dostac sie tam syf, cos szklo podwazyc, i do tego ladwo szklo moze sie ukruszyc w tych miejscach w przypadku uderzenia.
czekam na idealne rozwiazanie albo powrot do plaskich ekranow :(
  • Odpowiedz
@AliPaczka: ciekawe czy by sie ten płyn sprawdził w przypadku, flexible glasss od 3mk, bo tu problem ze szparami jest, choc w niczym nie przeszkadza bo sie nie powiększa...
  • Odpowiedz
@blantek: no niestety idealnego rozwiązania nie ma, chociaż mi się jeszcze nie ukruszyło ani nie wcisnęło tam nic przez te kilka miesięcy używania więc nie narzekam. Szkła są dosyć tanie, to też jest duży plus
  • Odpowiedz
@AliPaczka: bez sensu, z ekranu z zakrzywionym ekranem robić płaski naklejając płaską szybkę, która i tak odstaje... nieważne czy są ślady powietrza czy nie. Lepiej jakby robili takie co by przylegały w całości
  • Odpowiedz
@AliPaczka: Ciekawe. A znasz może rozwiązanie dla Note 8 lub galaxy S7 edge? Próbowałem wielu i za każdym razem do dupy. Szkła nie przylegają na całej powierzchni, tylko na krawędziach na kleju, a folie po jakimś czasie się odklejają( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@AliPaczka: dużo jest takich zakrzywionych, tylko kłopot w tym, że one mają klej na krawędzi a reszta jest jakby w powietrzu i cały ekran wygląda tak jak krawędzie w 2,5D, jest szary jak pogoda w tym kraju.
  • Odpowiedz