Wpis z mikrobloga

Każdy budynek jest dyktaturą.

Nazywam się Ichens. Jestem czterdziestym Wolnym Obywatelem Niezależnego Królestwa. Tęczowa 10. Królestwo przy ulicy Tęczowej 10 którego byłem Wolnym Obywatelem nie było złym Blokiem. Utrzymywało względny pokój z sąsiednimi Blokami. Tęczową 9. Wolną Anarchopią Dostojnego Lorda Tetlu. Tęczową 11 - Republiką Twojego Starego. Ogólnie dzielnica raczej bezpieczna ale w stanie permanentnej ultra-paranoi. Dawniej - pobliska Szkoła Podstawowa numer 8. Obecnie - Cesarstwo Gerreta. Kiedyś wydawało się, że dwie ulice dalej to już jak w innej galaktyce. Tymczasem wieści z Tęczowej 1, 2 i 3 są coraz bardziej niepokojące. Wzywają do zaciskania sojuszu, wzywają do pomocy. Te samolubne, okrutne #!$%@? z domków jednorodzinnych, które strzelały do nas jak tylko zbliżyliśmy się na odległość rzutu kamieniem. Te #!$%@? chcą sojuszu z Niezleżnym Królestwem Tęczowa 10. Na skrzyżowaniu z Architektów zaczyna być gorąco. Nazywam się Ichens. 40 obywatel.

Ku chwale Bloku.

---
Taki mam pomysł na universum. Jakaś katastrofa niezwykła nie wiem sprawiła, że ludzie zaczęli tworzyć blokowe dyktatury. Państwo upadło do tego stopnia, że każdy Blok to niezależne Państwo. #literatura #pomysl #pomyslnafilm #pomyslnaksiazke
  • 15
  • Odpowiedz
@blekitny_orzel: Przeczytaj sobie "Vertical" Kosika, tam istnieje coś podobnego. Uniwersum bez sensu, chyba że nie wiem, ultranowoczesne izolowane bloki w obliczu katastrofy biologicznej?
  • Odpowiedz
@Bachal: Ty kurde kupiłem serio niedawno Vertical :D Ale nie przeczytałem jeszcze. Lubię Kosika trochę. Podobają mi się Felix, Net i Nika. Są naprawdę z klasą napisane. To moim zdaniem klasyki Polskiej literatury młodzieżowej.
  • Odpowiedz
@blekitny_orzel: Nie próbowałem, koncepcja gimbazy jako bohaterów jakoś do mnie nie przemawia. Oprócz Verticla przeczytaj Różaniec, też Kosika, to są dobre materiały na zbudowanie konkretnego uniwersum w Twoich klimatach :)
  • Odpowiedz
@Bachal: dla mnie to takie dość odważne ze strony pisarza. Spróbować stworzyć coś takiego. I moim zdaniem Kosik wyszedł z tego niezwykle wręcz dobrze. Mógłbyś spróbować przeczytać jako pewien literacki eksperyment.
  • Odpowiedz
@blekitny_orzel: Mógłbym, ale mimo wszystko bardziej kręcą mnie klimaty SF, więc jarają mnie inne jego prozy :) I zaznaczam, ja nie krytykuję, po prostu akcentuje swoje zdanie :), szanuję odmienność twórczą i uwielbiam czytać o czymś odmiennym od schematów.
@Pixelator: No okej, ale np. ja jestem fanem prawdopodobnych rozwiązań, byłbym happy, gdybyście znaleźli powód, dla którego mieszkańcy nie opuszczają bloków i w jaki sposób są samowystarczalni. Hmm, może
  • Odpowiedz
@Bachal: no spoko :) Wiesz ja też nie myślałem że mi się spodoba. Po prostu polecam :) Też najbardziej jara mnie chyba dobre SF więc wiesz.

Co do powodów dla których nie wychodzi się na zewnątrz. (Chociaż oczywiście wychodzi pod pewnymi warunkami) to nie wiem. Zasadniczo mam plan umieścić fabułę już trochę w przyszłości gdzie główny bohater wie że nie może wychodzić ale już nie bardzo wie dlaczego. Każdy Blok
  • Odpowiedz
@blekitny_orzel: Faktycznie mocno to inspirowane Kosikiem :) A może połączyć to z delikatnie zmiksowanym metro 2033 i futu.re (obie Glukhyowskiego), gdzie można by dać wysokie, wielofunkcyjne bloki, jednak w stanie pewnego rozkładu i połączone ryzykownymi, uszkodzonymi kładkami (jak tunele w Metro). Do tego może wprowadzić coś w stylu, że są tam np tylko ludzie przed 30 rokiem życia, czy coś, potencjał w sumie jest.
  • Odpowiedz
@blekitny_orzel: Nom, implikuje to jednak zupełnie inny klimat. A mogą to być np w pół szkielety mega wieżowców, które do pewnego stopnia są zalane wodą, ludzie od kilku pokolen z nieznanych przyczyn unikają wody, stąd muszą podróżować głównie w obrębie bloku i nielicznymi kładkami po wodzie/mostami linowymi w powietrzu, to też mógłby być ciekawy pomysł :)
  • Odpowiedz
@Bachal: Albo w co zamieni się taki Falowiec. Stanie się taką strefą zamkniętą. Dwa sąsiadujące Bloki będą strzelać bez ostrzeżenia do wszystkiego co wynurzy się z Głębin Falowca. Albo weź kumaj takie prawdziwe wieżowce.
  • Odpowiedz