Wpis z mikrobloga

Czołem, mam pytanie. Linia programowa środowisk publicystycznych się zmienia, czasem radykalizuje, czasem zbija z tonu. Które w perspektywie czasu magazyny uważacie, że podniosły poziom, a które przestaliście czytać. Mnie ostatnio rozczarowuje Nowa Konfederacja. Nie wiem co tam się stało, ale nie mogę patrzeć na to. Za to pozytywnie odbieram Kulturę Liberalną. Jagielloński trzyma stale wysoki poziom. Obywatel mam wrażenie, że się trochę zapętlił. A wasze opinie?
Wołam @flamel @TenebrosuS @PatologiiZew @Strain @dertom no i każdego kto chce się wypowiedzieć.

#publicystyka
  • 16
  • Odpowiedz
@Cheater: przeczytałem tam już kilka losowych artykułów i jeszcze w żadnym nie napisali, że kaczyński coś tam lub państwo totalitarne. Nawet takich aluzji nie było, a wiodący temat to kapitalizm - #!$%@?.
  • Odpowiedz
@Cheater: Każde środowisko ma swoją jasno zarysowaną linię, każde ma wartości wobec których rozpatruje zjawiska, czy wykazuje tendencję w ich kierunku. Nie wiem czemu to miałoby być niekorzystne?
  • Odpowiedz
@urs6 A jak dla mnie j24 gdzieś zaczyna tracić te swoją linię. Coraz bardziej to wszystko rozmyte i nie wiem, co tam robi choćby Wójcik.

Krytyka Polityczna dalej pikuje, ale to pismo dla frustratów, więc można było się spodziewać.
Teologia Polityczna ostatnio przynudza.
Kultura Liberalna faktycznie w miarę pozytywnie, dopóki nie zaczynają pisać o kobietach.

Ogólnie mało ostatnio czytam.
  • Odpowiedz
@urs6 Kto jak kto, ale członkowie razem nie powinni mieć nic do powiedzenia w (niby-)konserwatywnym J24. Paranoja. Czekam na Terlikowskiego z własnym działem w KrytPol.

KJ stara się być zbyt miły dla każdego, a to tak nie działa.
  • Odpowiedz
  • 1
@Trolling_is_an_Art Dokładnie nie powiem, ostatnie półrocze.

@flamel Przypadek Wójcika jest specyficzny bo wyrasta on z konserwatywnego komunitaryzmu, i idzie w strone lewicy. Co sie nie kłóci z sobą. Konserwatyzm bez ewolucji jest nihilizmem i reakcjonizmem. Bo co konserwować gdy społeczeństwo sie zmienia? Co zapewni spójność i ład? Porządek sprzed X lat nie musi sie sprawdzać za lat X. Osobiście wole szukać punktów wspólnych z pozornie odległymi środowiskami i wypracować coś niz skupiać
  • Odpowiedz