Wpis z mikrobloga

Czy menadzer moze zmusic pracownika do przyjscia do pracy jezeli ten zglosil, ze ma np. grype i nie moze przyjsc? I czyim zadaniem jest znalezienie osoby na zastepstwo, pracownika, ktory nie moze przyjsc czy menadzera? Moim zdaniem oczywiscie menadzera ale juz mi sie zdarzylo, ze to ja mialem znalezc kogos na zastepstwo ( ͡° ʖ̯ ͡°).
#uk
  • 20
@Solonez: Ja w UK studiuje, takze to jest moj priorytet. Nie odnosi sie taka sytuacja na szczescie do mnie, pytam czysto teoretycznie (jak juz wiele razy pod tym tagiem) aby rozbudowac swoja wiedze o UK i w razie czego wiedziec, takze nie trafiles, nie w gulagu ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°). Co prawda
@Solonez: OK, nastepnym razem napisze disclaimer, zazwyczaj to czynie, tym razem sie rozpedzilem. Wiem, ze nie jest to normalne, ale nurtuje mnie mysl czy jest to zgodne z prawem. Chociaz czasami prawo stanowi jedno a praktyka drugie, niestety.

Polacy w UK to w czesto taki lvl podludzimu ze nie takie rzeczy juz tu widzialem.


@Solonez: Nie tylko Polacy, inne nacje rowniez. Po prostu nie znaja swoich praw i/lub boja sie
@dob3k Możesz jechać do Polski jeśli udowodnisz że tam się leczysz. Nie mogą Ci wybierać lekarza chyba że pokryją koszty leczenia. W związkach jestem od 2011, ogólnie ja mam dobrze bo pracuje w dużej znanej firmie więc dbają o reputację a ta ostatnia sprawa to nowy kierownik od BHP chyba nie ogarnął i możliwe że długo tu nie zabawi.
Moim zdaniem oczywiscie menadzera ale juz mi sie zdarzylo, ze to ja mialem znalezc kogos na zastepstwo ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@dnasstorm: ale ze jak mialbys znalezc kogos na zastepstwo? Otworzyc wlasna dzialalnosc i zatrudnic kogos? Poprosic kumpla zeby przyszedl za ciebie i pracowal bez ubezpieczenia, umowy i wynagrodzenia?