Wpis z mikrobloga

  • 3
Siema mirki z #zegarki #zegarek #watchboners

Zbliza sie 11.11 na aliexpress i zastanawiam sie nad zakupem parnisa portugalczyka.
W oficjalnym sklepie bedzie kosztowal $71,67 do tego mam kupon 10$. Wiec w przeliczeniu na zlotowki wynioslby mnie ~230 zl.

Mam do was pytanie.
Jak zapatrujecie sie na jego wzornictwo?
Przypal bo podrobka IWC czy jednak nie traktowalibyscie tego w ten sposob?

Bije sie z myslami bo zegarek mi sie podoba ale z tylu glowy mam jednak, ze to jawna kopia innego zegarka.
Roni11 - Siema mirki z #zegarki #zegarek #watchboners

Zbliza sie 11.11 na aliexpress...

źródło: comment_XVt9MGfDJXLTL6uty01mNLMbTIuGNwBz.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
@Roni11: nie jest to podróbka IWC bo jest do niego najwyżej podobny, a szwajcarskich zegarków prawie identycznych do Rolexów czy Omeg są setki i nikt problemów nie robi ( ͡° ͜ʖ ͡°) bierz Portugalczyka bo to dobry zegarek
  • Odpowiedz
@niezwornowazony gdyby nie podejście kanałów dystrybucji i walka z podróbkami to by miał na tarczy IWC :)

@Roni11 jak Ci nie przeszkadza ewidentna zjebka z IWC to bierz, mi ostatecznie to zakup obrzydziło. Zbieram na oryginał :)
  • Odpowiedz
@Jarczur: ale to nie jest żadna podróbka IWC, jakie widzisz tu podobienstwa procz kolorystyką i układem tarcz który jest niejako efektem zastosowania tego typu mechanizmu? To nawet nie jest chronograf. Ten zegarek jest podobny do wielu innych

Podróbek w chinach jest pełno i kupuje je zupełnie inna grupa osób niż ci którzy decyduja sie na Parnisy. Poza tym większa podróbką jest np. ta szwajcarska Davosa
https://www.uhrenlounge.de/shop/gfx/products/fotos/reference/23623_16155550_3.jpg

klonów submarinera są wśród
n.....y - @Jarczur: ale to nie jest żadna podróbka IWC, jakie widzisz tu podobienstwa...

źródło: comment_kxTKLAGPoXz1qqd6lWxq6KAVeFRcXn1S.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Roni11: czytałem, że z Parnisami jest taki problem, że szwankuje kontrola jakości... raz trafi ci się świetny model, który będzie długo działał bez ingerencji, a może ci się trafić model, z którym od początku będą problemy - od wykonania po problemy z mechanizmem co będzie wiązać się z wizytami u zegarmistrza..

co do wzornictwa mam podobne zdanie jak @niezwornowazony, nie będę się rozpisywał.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Emill
Ja znowu czytalem, ze parnis rozwinal sie na tyle, ze maja juz jakas kontrole jakosci i nie jest to juz taka loteria jak na poczatku.

Na pewno placilbym karta a nie przelewy24 zeby w razie czego miec jakas ochrone banku.

@GM2L miales stycznosc z parnisem?
  • Odpowiedz
@niezwornowazony też się przekonywałem w ten sposób ;) nie jest to chrono bo by nie kosztował 80 dolków. Tym samym tokiem corgeut to nie podróbka tudora... Nie jest prawdą że nikt się nie czepia. Steinharta (ger) też bym nie kupił.
  • Odpowiedz
@GM2L znam historię. Idąc tym tropem to szwajcarskie zegarki to imperium zbudowane na kopiowaniu amerykańskich. Tak samo japońskie to podróbki szwajcarskich.
Dyskusja z Tobą nie ma większego sensu.
Parnis jest młodą firmą. Ma mniej, lub bardziej oryginalne projekty, ale nie produkuje podróbek. Można karcić za straszną wtórność, wręcz plagiatowanie w przypadku niektórych modeli, ale oskarżenia takiego kalibru wynikają tylko z Twojej niewiedzy.
  • Odpowiedz
@sidhellfire: Kolega powyżej ma #!$%@? konserwatywne poglądy i widzę to już w którymś wpisie z kolei. Masz rację, że w tym wypadku wdawanie się w dyskusję jest nieco bezcelowe, jednakże w pewnym aspekcie trudno mi się tym razem z nim nie zgodzić. Parnis balansuje na cholernie cienkiej linii homara a podróbki. I w tym wypadku tak naprawdę wszystko już zależy od indywidualnych odczuć i interpretacji. Tak czy srak niech każdy
  • Odpowiedz
@Shank: Tyle, że ten Portugalczyk na pierwszy rzut oka idzie odróżnić od IWC. Rozumiem, gdyby dopieprzyć się do klona Panerai, który praktycznie tylko logo ma inne, ale też Parnis nie sprzedaje zegarków pod innym logo. Najwyżej co wytargujesz, to że nie wstawią swojego, ale to teraz rosnący trend, aby nie afiszować się marką zegarka i wielu producentów oferuje taką usługę.
  • Odpowiedz
@sidhellfire: Tak jak napisałem, kwestia interpretacji, sam kiedyś zastanawiałem się nad Parnisem, ale ostatecznie zdecydowałem się na co innego, ale do marki nie mam nic przeciw :)
  • Odpowiedz