Wpis z mikrobloga

Porównanie Cmeilan X1 do Convoy S2+ (bez kolimatora, z daszkiem), oba ustawione by nie oślepiać według Haynessa, oba na 100% mocy. Nie pytajcie o czas czy jak w czasie jazdy bo nie jeździłem jeszcze, okaze będę miał dopiero w poniedziałek.

Jakość w porządku, taki jak convoy, lecz w stonowanej czerni a nie jarmarcznej czerwieni jak mój podstawowy s2+ :P Obudowa aluminiowa + boczki plastykowe. #!$%@? mocowanie (ciężko palec wsadzić by zwolnić blokadę jak się ma parówki zamiast palców). Ale generalnie jakość wykonania całkowicie OK.

Zniewalają rozmiary, spodziewałem się lidlowej krowy a tu taka pchełka :)

Czujnik światła troche gwałci convoya, bo generalnie convoy świeci mocniej ale chooyawej p9 lite aparatu dobrego tu nie wsadził :) Także sory, zdjęcia poglądowe. Convoy daje największe światło centralnie, co nie dziwne, wszak to latarka, na obrzeżach słabo przez co zasięg spada jak nie chcemy oślepiać. X1 rozciąga wiązkę wzdłuż i jego największa jasność przypada na górną krawędź wiązki przez co dobrze doświetla drogę pomimo może delikatnie mniejszej jasności.

Według mnie, całkowicie w porządku. Lampka kompletnie nie oślepia (poprawnie ustawiona), odcięcie jest bardzo wyraźne. Dolna końcóweczka reflektora jest zazębiona, jak w samochodowych, także ciut światła odbija w górę, w teorii powinno to wystarczyć by oświetlać znaki.

https://goo.gl/E5MLke

#rower
t.....u - Porównanie Cmeilan X1 do Convoy S2+ (bez kolimatora, z daszkiem), oba ustaw...

źródło: comment_MLPBUmhFGyTRKfsimxTXO8oDVsmb3nR2.jpg

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
Tryb pozycyjny może się przydać w terenie oświetlonym - można przyoszczędzić baterię, oraz jeśli ktoś lubi mieć włączoną lampkę za dnia.
Fotki by się przydały jednak w trybie manualnym, ale w telefonach to różnie bywa (xiaomi lepsze( ͡° ͜ʖ ͡°))
No a tak to spoko latarka. Napisz jeszcze wrażenia po tygodniu używania.
@tosyu:
  • Odpowiedz
  • 1
@Psiake porównanie jest właściwe, nic do convoya nie dostaniesz poza kolimatorem a on nie zmienia kierunku wiązki jedynie jej kształt. Wielu mirków go używa, tak jak ja, jako lampki rowerowej. Stąd też porównanie jak najbardziej na miejscu

@Arek_ nie wiem
  • Odpowiedz
convoy powinien mieć również reflektor smo


@Psiake: taa..., convoy to latarka do lasu, na nieszczęście bardzo mocno polecana. Niektórzy nie potrafią z niej korzystać. Cały myk polega na tym, żeby znaleźć tanią lampkę rowerową, która mogłaby być polecana zamiast convoya. No i po co ktoś miałby zmieniać na SMO, skoro na rower (i nie tylko) OP jest lepsza?

da się to jeszcze z jakimiś kuponami zamówić?


@Arek_: pewnie coś jest
  • Odpowiedz
  • 1
@Psiake ten reflektor ma się nijak do kierującego wiązkę reflektora lampki rowerowej, rzekłbym #!$%@? daje ;) albo inaczej, daje tak dużo że... #!$%@? daje. Problemem jest centralnie umieszczony LED który nie daje prawie żadnej kontroli nad wiązka światła. Efekt uzyskany jest symboliczny. Jedyny bardziej znaczący efekt można uzyskać soczewką, a takich by mocno skupić światło, nie widziałem.
  • Odpowiedz
@tosyu: Czyli ogólnie polecasz? Wołaj jak sprawdzisz jak długo świeci na 100%. 4,5h to tak na styk dla mnie, więc biorę pod uwagę.
  • Odpowiedz