Wpis z mikrobloga

Mireczki wyciągnąłem 2 wnioski w związku z ostatnimi wydarzeniami na bitku, pierwsza dla wielu z was jest oczywista, to wręcz grzech który zdarzyło mi się popełnić parę razy a brzmi ona:
- nie shortuj bitka
druga natomiast:
-jak sprzedałeś bitka to nie warto czekać na konkretna cenę, czy dolek, jeżeli cena jest niższa niż ta po której sprzedales, to miej #!$%@? Mireczku i kupuj.
Mam nadzieje, że dla części z was te rady będą pomocne. Pozdrawiam cieplutko ( ͡° ͜ʖ ͡°).
#bitcoin
  • 11
@JanuszBizn3su: Ja to rozumiem ale w praktyce jeśli np. chcesz shortować GPW to nie jest to takie proste – mało maklerów ma taką ofertę, zazwyczaj musisz wejść za dużą kasę i ograniczyć się powiedzmy do spółek z WIG20. Bitcoinem nigdy się nie bawiłem, więc nie przypuszczałem, że to może być na zasadzie 1 kliknięcia. Zresztą zauważ, że prawdziwy mechanizm shortowania jest nieco bardziej skomplikowany niż zwykłego kupowania aktywów.
@JanuszBizn3su: Piszesz to bo od polowy wrzesnia (a tak sumarycznie to caly czas od 2015) bitek jest w uptrendzie.
I shorty i longi są ok, trzeba tylko wiedziec kiedy. Na razie nie widze sensu w shortach chyba, ze kurs rosnie $300 w pare minut jak wczoraj to wtedy mozna zaryzykowac ale na pałe nie ma co odpalac.
@r4do5: Albo wysylasz kase na gielde oferującą margin spot (np. finex, kraken) i pozyczasz BTC na shorta albo rejestrujesz sie na gieldzie z kontraktami (np. bitmex), wplacasz btc i tam juz do woli wybierasz sobie lewar jakim chcesz grac. W krypto nie ma brokerow, wszystko robi sie bezposrednio i tak jak pisesz wystarczy 1 klikniecie :P