Wpis z mikrobloga

Otrzymałem odpowiedź od MPK Łódź!
W nawiązaniu do "MPK Łódź: Jeśli biletomat nie działa, pasażer musi wysiąść"
https://www.wykop.pl/link/3987319/comment/49723395/#comment-49723395

Szanowny Panie.

W opisanej sytuacji ryzykuje Pan, że kontroler, stwierdzając brak ważnego biletu, nałoży opłatę dodatkową.

Należy ją uiścić na miejscu, lub okazać dokument tożsamości w celu wypisania wezwania.

W świetle obowiązującego prawa nie ma upoważnienia dla Pasażera,

aby jechał choćby jeden przystanek bez ważnego biletu, nawet przy uszkodzonym biletomacie.

Natomiast każdemu ukaranemu Pasażerowi przysługuje prawo do złożenia odwołania.

Odwołania rozpatrywane są indywidualnie i brane są pod uwagę wszelkie okoliczności zdarzenia.



Z poważaniem,

Grzegorz Jacoń

specjalista

w Dziale Obsługi Klienta

MPK-Łódź Spółka z o.o.

tel. 42 672 13 43


#mpk #mpklodz #lodz
  • 12
  • Odpowiedz
@xostry: co tu jest trudnego do ogarniacia ze trzeba kupic bilety wczesniej? samochód tez trzeba ubezpieczyc i zalac paliwem zanim sie nim ruszy
  • Odpowiedz
@SiergiejLapczydow: w kiosku, sklepie, w stacjonarnym biletomacie ? potem juz mozesz kupić jadąc na później w pojeździe, tak samo, raz zalewasz auto i potem musisz pamietac by uzupelnic paliwo
  • Odpowiedz
@Cinos: Nie no każdą minutę życia mam zaplanowaną i zawsze mam przy sobie zapasowy bilet, papier toaletowy, apteczkę, kombinerki, wiertarkę udarową, zestaw do resuscytacji, litr krwi zgodnej z moją grupą i 10 kg cukru. Nigdy nie wiadomo co się wydarzy a lepiej trochę zainwestować i być przygotowanym.
  • Odpowiedz
przerażony jestem jak ludzie teraz nie myslą i jakimi są ofermami :(
w trase tez papieru toaletowego nie bierzesz? to sie kiedys zdziwisz
  • Odpowiedz
@Cinos: @wekt0r:
To po co miasto wydawało miliony na biletomaty w każdym pojeździe jeśli nie gwarantują one kupna biletu? Właśnie plusem biletomatu powinno być to, że możesz zawsze kupić bilet. We Wrocławiu na przykład biletomaty są we wszystkich pojazdach i trwała awaria powoduje możliwość jazdy bez biletu.
  • Odpowiedz