Wpis z mikrobloga

Uwaga mirki z #motoryzaja i #caraudio i inne #carpc nawet:
W KOŃCU chińczyki poszli po rozum do głowy z stacjami multimedialnymi na androidzie (2din głównie).


W końcu się pojawiły - radia z wyświetlaczami IPS (teraz tylko czekać na OLED...) w cenach normalnych (a nie jak ceny za kenwooda czy innego apline w cenie używanego auta):
https://www.aliexpress.com/item/Ownice-C500-Octa-Core-Android-6-0-Car-DVD-Player-For-Subaru-WRX-Forester-2014-2015/32818300097.html
https://www.aliexpress.com/item/Ownice-C500-Octa-Core-10-1-9-Android-6-0-Car-Radio-DVD-player-GPS-For/32817585183.html
itp tego sprzedającego - ma tego wiele do różnych współczesnych marek... Ważne by patrzeć na wpis "IPS nano" - bo niektóre ma nadal z bladym wyświetlaczem TN

Przy okazji dostały androida6, wbudowany modem gsm 4g/lte (nie trzeba dokupywać), w końcu jest RDS w radiu FM, i ogólnie ogarnięcie softu...

Nie kupiłem, nie posiadam, ale od dawna temat obserwuję - może na 11.11 coś ... ?

#aliexpress #chinskiecuda
hrumque - Uwaga mirki z #motoryzaja i #caraudio i inne #carpc nawet:
W KOŃCU chińczy...

źródło: comment_G4R8jcItQwBc7qIPGQhm0XPVdtTdyzRN.jpg

Pobierz
  • 18
czemu to polaczenie tabletu za $100 i radia za $50 kosztuje $250


@blantek: może z racji popularności - tabletów za $100 klepiesz pierdyliony i sprzedajesz z narzutem 5$ a i tak masz na jacht, a takiego car-audio - zwłaszcza w dzisiejszych czasach wbudowanych dedykowanych sprzętów, a nie typowych 1din/2din radyjek - ile się jeszcze sprzedaje? Jak już, to do starych trupów gdzie jeszcze takie radia były, a tam znów mało kto
Kup sobie tablet i radio za 150 i połącz


@eshape55: wbrew pozorom to proste z technicznego punktu widzenia, poniewaz uzywasz tych samych bebechów co w masówce. Po prostu wyjscie tabletu za $100 minijack 3.5mm wyprowadzasz na AUX IN wzmacniacza audio jaki znajduje sie we wspomnianym radiu za $50. Wszystko sie rozchodzi o połączenie tego w jednej obudowie, która masówką już nie jest
@hrumque:
Mireczku a coś do Ibizy 6J


@FiIemon: nie mam najmniejszego pojęcia, czy znajdziesz coś dedykowanego (obecnie chyba nie ma, zwłaszcza z tych nowych fajnych, o których piszę powyżej). ALE wydaje mi się, że 6J choć miała takie zdupiałe trochę radio, to były w handlu dostępne frontowe ramki (plus metalowa "klatka" - ramka) na zwykłe, uniwersalne 2din - więc jak taką ramkę sobie zorganizujesz - to wtedy dowolny "uniwersajny" sprzęt 2din zamontujesz
hrumque - > Mireczku a coś do Ibizy 6J

@FiIemon: nie mam najmniejszego pojęcia, cz...

źródło: comment_2ZVdH1anBEEWxz6cFJqxhyq8mbmtvNUb.jpg

Pobierz
to proste z technicznego punktu widzenia,


@blantek: wbrew pozorom - wcale nie. To nie tylko dodanie końcówki mocy audio do wyjścia Jack, i ładowarki 5v z 12v...
Wielu już było, co z tabletu car-audio usiłowało robić. I poległo by to zrobić dobrze (zwłaszcza finansowo). Problemy do ogarnięcia:
- mało komu wystarcza zwykłe stereo 2 kanały (zwłaszcza jeśli inwestuje w takie lepsze car-audio), a jak widzisz ogarnięcie w jądrze androida innej karty
@blantek: wiesz, teoretycznie jest to wszystko do ogarnięcia... ale komercyjnie jest to słabo nieopłacalne, a hobbystycznie - kupa czasu i mądrości psu w paszczę.
Np audio możesz ogarniać w sposób klasyczny (2 kanały, stereo) a przez jakiś hardware-port-własny (oraz własną apkę zaszytą w GUI tabletu) obsługiwać ustawienia zewnętrznego czipa, robiąc głośność+fader+balans+eq, czyli sterowany np po i2c, a audio przez niego rozdzielane na 4/5/6 kanałów.
Tak samo zarządzanie energią - poodcinać zasilanie
nie rozumiem ludzi co chca miec radio i blutout i androida i wyswietlacz zamiast dobrego radia..
w sumie, jak leci YT to i pierdziawka od telefonu wystarcza...
tylko cyckow nie widac albo paskow, a to boli ??
nie rozumiem ludzi co chca miec radio i blutout i androida i wyswietlacz zamiast dobrego radia..


@ZiumZium: nie wiem, jak ty, ale ja YT w aucie nie oglądam ;)
Zastosowania:
- normalne słuchanie muzyki (z jakiegoś magazynu lokalnego typu karta/pendrive) - pokaż mi jakieś "fabryczne" radio które będzie ogarniało interfejsem bazę np ~30GB mp3? Na androidzie po prostu instalujesz taki player (albo kilka) jaki ci wygodnie obsługiwać i ma fajny interfejs.
@hrumque: sa rozne gusta, nie zrozumiemy sie.
Ja wlasnie bym glownie YT ogladal, co robilem, wiekszosc sluchalem przez jacka.
Sa fury co maja zmieniarke co czyta mp3, 6x cd x mp3.
Mam taka co ma 6+1 Cd-audio, i za duzo mi, ciagle zmieniam kawalki, i slucham tylko kilku.
mp3 - 30gb w mp3.... wow, mi starcza 1cd-audio. Zmieniam co 2-4 tygodnie.
Mp3 player zostaje w domu, moze dlatego ze za duzo
@hrumque: Wyświetlacz IPS, ale soft dalej szmelcowaty. Chińczycy nie mają pojęcia o integracji Androida do takich urządzeń. Wszystko napisane na boku - bluetooth, HFP, A2DP, CanBus, Radio. Wzmacniacz też nie ma żadnej obsługi w kernelu. Odbiornik FM jest podłączony bezpośrednio do wzmacniacza, dlatego Viper4Android nie działa podczas słuchania radia. Jeśli ktoś się nie zna na Androidzie to ciężko jest to radio dostosować pod siebie jak np. Smartfona.
@f1x_pl: dzięki.
To jest straszne, jak oni nie ogarniają "potrzeby klienta" (w sensie osiągnięcia konkretnej funkcjonalności), a jedynie wypełniają potrzebę to jako "potrzebę kupienia kolorowego pudełka, z opisem sugerującym, że może będzie realizować oczekiwane funkcje".
@hrumque: Chodziło mi bardziej o to, że zaraz po wyjęciu z pudełka to radio jest zwyczajnie biedne i ma sporo błędów w oprogramowaniu - przez to jest niewarte swojej ceny. Sprzęt sam w sobie nie jest zły, ale oprogramowaniu trzeba poświęcić nieco uwagi.

Generalnie korzystam z tego odtwarzacza. Dopisałem kilka aplikacji i poprawiłem kilka bugów (wrzuciłem swoją pracę na XDA i github), także po tym wszystkim radio działa tak, jakbym tego
@f1x_pl: Też jestem zainteresowany linkiem.

@hrumque: ja posiadam takie radio https://www.aliexpress.com/item/2Din-For-Skoda-Octavia-2-Steering-Wheel-Android-Car-DVD-Multimedia-Video-Player-GPS-Navigation-Touch/32739084611.html

Kupiłem za 60gr + 123zł cła na promocji 4.01$. Wszystko jest ok, ale mam problemy przy dłuższym użytkowaniu np po godzinie przygaśnie ekran, widać tylko potencjometr głośności i po chwili się restartuje. Pewnie zapycha się RAM albo jakaś pamięć, czasami się tak samo zdarza jak włączę kilka aplikacji na szybko to ekran jest czarny i reaguje na potencjometr.