Wpis z mikrobloga

Ma ktoś jakieś doświadczenia z homenet.no? Zbieram się powoli, żeby podłączyć się pod światłowód ale ciekawy jestem jak to wygląda w praktyce. Jakie są finalne koszta takiego podłączenia? Konsultant na infolinii powiedział mi, że 950 NOK ale jak będą musieli przekopać się do domu, w którym mieszkam i zamówić do tego kolejną ekipę to prawdopodobnie będzie więcej i z tego co zrozumiałem, przygotują mi alternatywną ofertę abonamentową. Bawił się ktoś z nimi?

#norwegia
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Serchio: a jak wygląda to obecnie? masz światłowód w domu? czy w jakiejś skrzynce obok? ja kopalem sam łopatą położyłem kabel ( firma od neta mi dała rolkę ) a potem tylko podpięli :)
  • Odpowiedz
@ulath: Skrzynka jest chyba po drugiej stronie ulicy - ale pod ulicą się sam nie przekopię :D Napisali mi, że powinni być w stanie "stretch the cable" - ale nie za bardzo obczajam o co dokładnie chodziło. Konsultant mi mówił, że nie powinno być potrzeby kopania bo już jedno podłączenie do światłowodu jest zrobione - mieszkam na przesuniętym w pionie parterze względem części gdzie mieszkają właściciele. Ale nie da się
  • Odpowiedz
  • 0
@Serchio ja dostałem od nich info, że dostanę urę którą mam zakopać na około 10-20cm od granicy działki do najbliższej ściany domu. Wtedy wiraczają oni i robią resztę. U mnie start wiosną 2018.
  • Odpowiedz