Wpis z mikrobloga

@czarnobiaua: No tak ale takie brzmienie jest i tak zajebiste zważywszy że czip Amigi do generowania dźwięku został zaprojektowany w 1984 roku. Poza tym na przełomie lat 80-90 nie było komputera czy konsoli która by jakościowo przewyższała możliwości muzyczne może poza Atari ST FM ale to był sprzęt dedykowany dla profesjonalistów. Wszystkie konsole miały albo układy do generowania prostych dźwięków na kilku kanałach, najbardziej zaawansowany był chyba ten w C64 czyli
Poza tym na przełomie lat 80-90 nie było komputera czy konsoli która by jakościowo przewyższała możliwości muzyczne


@meloman: Oczywiście, że były. Sega Genesis/Megadrive, SNES. Nie licząc różnych kart do PC.

poza Atari ST FM ale to był sprzęt dedykowany dla profesjonalistów


Atari ST były tańsze od Amigi i miały gorsze możliwości dźwiękowe. Dopiero STE poprawiło sytuację Atari w dziedzinie generowania dźwięku.

pierwsze Sound Blastery czy Adliby których możliwości dźwiękowe przynajmniej moim
czarnobiaua - > Poza tym na przełomie lat 80-90 nie było komputera czy konsoli która ...
@czarnobiaua: Ok, wszystko to co napisałem wcześniej to tylko moja opinia. W czasie o którym mówimy miałem Amigę, wcześniej miałem Amstrada CPC 464, kumple mieli też Amigi albo "małe" Atari (65XE lub 130XL), Spectrum Timex, C64 ostatecznie Ajbiem. Na tle tych wszystkich komputerów Amiga wg mnie brzmiała najlepiej (uważałem tak jeszcze w czasie gdy miałem Amstrada a Amigi słuchałem u rodziny). Starsze modele Atari zawsze miały wg mnie jakiś taki nieprzefiltrowany
mimo przeciętnej jakości brzmiały dobrze dzięki wbudowanemu filtrowi dolnoprzepustowemu.


@meloman: Brzmiały dobrze, bo nie było w okolicy nic innego do porównania.

Takie konsole jak Sega Megadrive czy SNES były niezwykłą rzadkością


Co nie znaczy, że ich nie było wcale, jak usiłowałeś twierdzić parę postów wcześniej :)
Brzmiały dobrze, bo nie było w okolicy nic innego do porównania.


No właśnie

Takie konsole jak Sega Megadrive czy SNES były niezwykłą rzadkością


Co nie znaczy, że ich nie było wcale, jak usiłowałeś twierdzić parę postów wcześniej :)

Nic takiego nie napisałem we wcześniejszych postach, tylko wcześniej napisałem, w tym samym poście który cytowałeś, że:

Konsole na początku lat 90 w Polsce właściwie nie istniały, pierwsze Pegasusy pojawiły się później.


I pamiętajmy