Wpis z mikrobloga

Przymierzam się do kupna MBP 2016 z procesorem i5 3,1 GHz dwu rdzeniowym i 8 GB ram. Ma ktoś podobna konfiguracje i jest into #produkcjamuzyki #ableton ?
Chodzi mi o to jak to działa jak #!$%@? kilka serumow i trochę izotope ozone xD
  • 34
  • Odpowiedz
@MrXavery: @VoltageControlled: od chyba jakichś 4 lat używam laptopa z i7 na windzie z abletonem i do tej pory ani razu jeszcze nie musiałem freezować a mam tendencję do przesadzania w ilości instrumentów w kawałku. W połączeniu z kartą focusrite praktycznie zapomniałem już co to latencja.

A tak naprawdę to możemy tak w nieskończoność prowadzić taki "dick contest" i przechwalać się ile to serumów udało mi się załadować
  • Odpowiedz
@Adel87: to chyba przespałeś jakiś okres bo już od kilku lat nie ma czegoś takiego, że "mac jest wciąż lepszym komputerem do muzyki" na windowsie już masz wszystko, od czasu win 7 stabilność komputera jest na 99% (ostatni mój "zawias" komputera miał miejsce przy win xp) na win 10 to już w ogóle jest bajka. Bez urazy ale każdy kto kupuje maca bo myśli, że uzyska jakiś lepszy efekt jest
  • Odpowiedz
@VoltageControlled: a czemu nie ? nawet na jednym rdzeniu zrobisz robotę. To problem początkujących producentów niestety którzy walą w projekt po kilkanaście komercyjnych wtyczek które są słabo napisane + efekty to później procek siada. Prawda jest taka, że dobre kawałki składają się niekiedy nawet z 2-3 instrumentów + podkład oczywiście a nie z 15 klonów sylentha czy innego seruma
  • Odpowiedz
@str88 ( ͡ ͜ʖ ͡) a możesz zachować swoje zdanie po prostu dla siebie? Tak będzie prościej. Trochę nie chce mi się tłumaczyć komuś kto nie ma takiego komputera dlaczego jest warto posiadania. Twój wybór na co i kiedy wydajesz. Pilnuj go zamiast pouczać innych co jest słuszne, a co nie. Skorzystasz tylko na tym. Ja myślę, że prawdziwy problem mają ludzie, którzy ta jak ty
  • Odpowiedz
@Adel87: ale Ty mi mistrzu nie musisz niczego tłumaczyć bo ja w tym siedzę od 10 lat. na macu też maiłem okazję pracować. Może trochę źle mnie zrozumiałeś :P ja tylko zarzuciłem tobie stwierdzenie, że "mac jest lepszym komputerem do muzyki" a nie jest. Rozumiem, że może się on Tobie czy innym podobać i to szanuję. Ale chyba przyznasz mi rację, że troszeczkę musicie przepłacać za taką samą a nawet
  • Odpowiedz
@Adel87: i dlaczego mam zachować moje zdanie tylko dla siebie ? muszę uzyskać jakieś specjalne pozwolenie żeby móc uczestniczyć w tym wątku ? :P włączyłem się po prostu do dyskusji tak jak inni
  • Odpowiedz
@str88: > Ale chyba przyznasz mi rację, że troszeczkę musicie przepłacać za taką samą a nawet lepszą konfiguracją w porównaniu do PC ?

Dobrej klasy komputer PC to kosztuje tyle samo albo więcej niż MAC. To, że tutaj większość jedzie na składakch to inna kwestia.

Mac obecnie jest jest najlepszym komputerem do muzyki, ale jest dużo lepszym komputerem do muzyki niż większość komputerów
  • Odpowiedz
"Dobrej klasy komputer PC to kosztuje tyle samo albo więcej niż PC. To, że tutaj większość jedzie na składakch to inna kwestia.

Mac obecnie jest jest najlepszym komputerem do muzyki, ale jest dużo lepszym komputerem do muzyki niż większość komputerów PC. "

A możesz po polsku ? Bo nic nie rozumiem z tego zdania, chyba pisałeś w nerwach na szybko :P po pierwsze to musisz troszkę wyluzować bo ja nie szukam zaczepki słownej ani tym bardziej nie chce podkreślić swojej "zajebistości" LOL :D po prostu chce pogadać normalnie... Chętnie poszerzę swoją wiedzę w tym temacie bo niestety angielski znam słabo. Także jeżeli masz trochę czasu i chęci to wytłumacz mi chociaż tak w skrócie na czym polegają te różnice albo chociaż podeślij jakiś artykuł lub filmik. Bo jak na razie nie podałeś żadnego argumentu co do tego, że apple jest lepszy do muzyki.

Apple
  • Odpowiedz
@str88: Edytowałem komentarz. Za szybko chciałeś odpisać :D

Dobrej klasy komputer PC to kosztuje tyle samo albo więcej niż MAC. To, że tutaj większość jedzie na składakach to inna kwestia.

Mac obecnie nie jest najlepszym komputerem do muzyki, ale jest dużo lepszym komputerem do muzyki niż większość komputerów PC. "


Dlaczgo? Core Midi i Audio, stnadard AU i tacy devsi jak SineVibes. Logic X jako stabilna i nowoczesna platforma DAW. Wsparcie dla starszych urządzeń bez sterownika (Core obsługuje wtedy takie sprzęt) Do tego niższa latencja natywna w systemie. Windy mają
  • Odpowiedz
@Adel87: hmmmm chyba trochę też się za bardzo rozpędziłem z tym moim komentarzem, bo jak przeczytałem "mac jest lepszy" to w głowie miałem lepszy = lepsza jakość :P A jakość zapewne idzie uzyskać taką sama na maku jak i na PC. Może faktycznie być tak, że apple ma kilka dodatkowych lepszych funkcji które ułatwiają prace . Chociaż ta latencja na windowsie z zainstalowanym sterownikiem ASIO to już też jest bajka
  • Odpowiedz
@Adel87: ale #!$%@?ąc już od wojny mac vs pc, prawda jest taka, że w zoptymalizowanej maszynie niskie dpc raczej nie stanowi problemu, generalnie przy buforze rzędu 96-128 sampli i 44.1 na win7 spokojnie obciążam procka pluginami w 95-100%
  • Odpowiedz