Wpis z mikrobloga

Mirabelki i Mirki ʕʔ pora na odrobinę prywaty.
Zachęcam do przeczytania mojego wpisu Co warto zobaczyć w Łodzi? Niezwykła Kaplica Scheiblera. Jeśli jesteście fanami #podrozujzwykopem, #zabytki i #historiapolski to coś dla Was!
Jeśli nie wiedzieliście, że w #lodz jest oprócz meneli i ##!$%@? coś ciekawego do zaoferowania to będziecie zaskoczeni. Mamy zabytek, z którym konkurować mogą może 2-3 inne w Europie. Takie #ciekawostki []!!!
mala_rybka - Mirabelki i Mirki ʕ•ᴥ•ʔ pora na odrobinę prywaty. 
Zachęcam do przeczyt...

źródło: comment_Tm8KAW9tJZCooCX2G8DG5mkL274b7cPO.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@Abuyin: jest dziwne, ale w tym jego urok i klimat! ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@Sepzpietryny: szczerze, nie odebrałam słów @Abuyin jako ataku. Łódź jest... specyficzna. W Toruniu czy Krakowie każdy może się zakochać, za to w przypadku Łodzi trzeba być troszkę rozsmakowanym w klimatach turpistycznych, co nie? Nie ma nic złego w tym, że komuś takie klimaty nie pasują.
  • Odpowiedz
@mala_rybka: ogólnie Stary Cmentarz to materiał na wiele wpisów, mam jednak wrażenie że jest trochę pomijany w świadomości łodzian jako miejsce do pokazania przyjezdnym. A szkoda, bo naprawdę zasługuje by go pokazywać i by o nim mówić, raz że układ przestrzenny cmentarza oraz masa zabytkowych nagrobków nadają niesamowitego klimatu, szczególnie w części ewangelickiej, tak również prace konserwatorskie są coraz bardziej widoczne w przestrzeni cmentarza i naprawdę cieszą oko. Nie mówiąc
  • Odpowiedz
@mala_rybka: No to ja mam inaczej, Łódź ma wiele do zaoferowania, niesamowitą historię Ziemi Obiecanej, tysiące zabytków i to zarówno piękne pałace czy kamienice jak i fabryczki czy famuły z czerwonej cegły. Piękne parki, wyjątkowy uklad ulic. Generalnie cały czas można odkrywać historię choćby w nazwach ulic, nic "turpistycznego" tu nie widzę ale taki mamy naród, ruiny zamku z XV w. to zabytek ale kamienica z XIX już niekoniecznie zwłaszcza
  • Odpowiedz
@Sepzpietryny: w sumie sam sobie odpowiedziałeś, zobacz jakie sprzeczne opinie wymieniłeś:


I to wszystko o jednym i tym samym miejscu! Zgadzam się z tym, że Łódź to dziwne miasto, ale nie w złym sensie.

@2ndLaw: To mój ulubiony cmentarz w Łodzi i jedno z ulubionych miejsc w ogóle! A w Kaplicy Scheiblera miałam okazję być (w środku, również w krypcie) i czekam z niecierpliwością aż będzie już
  • Odpowiedz
@mala_rybka: opisałem opinie z którymi się spotkałem, osobiście uważam że niektóre wynikają tylko z niewiedzy.
Na pewno Łódź to miasto nieoczywiste jak jakiś Ciechocinek ale ciekawszego raczej trudno szukać
  • Odpowiedz
@Sepzpietryny: myślę, że to spór o słowa - jeden powie "dziwne", drugi "nieoczywiste", ale w sumie chyba mamy coś podobnego na myśli ( ͡º ͜ʖ͡º)

byłem tylko w Kaplicy Heinzlów i jej krypcie


@2ndLaw: no to zazdrościmy sobie nawzajem!
  • Odpowiedz