Wpis z mikrobloga

Mireczki, mam dość stary sprzęt jeśli chodzi o #komputery bo sprzed 5 lat jakoś. Intel celeron G550, 4 giba ramu, Radeon HD 4850 i czas już upgrade'ować. Od czego zacząć i w jakie podzespoły celować? Chcę co miesiąc przeznaczać maks 300-400zł. Moje wymagania nie są duże, nie musi iść najnowsza gra na full, grywam z reguły jedynie w lola, jakieś pierdoły ale czuję że na dziesiątce już mi trochę zamula przy kilku procesach. Jakie rady?
  • 12
  • Odpowiedz
  • 0
@vladek Popatrzyłem sobie na ceny, widzę, że przy odrobinie szczęścia jakieś 220 zł wydasz na to co wyżej napisałem. Sprawdziłbym jak to wtedy działa i zdecydował, czy za resztę kupić jakąś grafikę, czy ssd.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@krabat zawsze miałem awersję do kupowania używanych części komputerowych, jak mniemam niepotrzebnie? Ssd mi nie potrzebny i nie muszę kupować wszystkiego naraz. Mogę co miesiąc robic zakupy poszczególnych czesci tylko nie wiem od czego zacząć.
  • Odpowiedz
  • 1
@vladek Używanych procesorów szczególnie tych, których nie da się podkręcać nie ma co się obawiać. Praktycznie się nie psują.

Z ramem już gorzej, ale za bardzo nie ma wyboru, bo w sklepach ddr3 sporo kosztuje. Najlepiej kupić lokalnie i sprawdzić sobie zaraz, czy wszystko gra.

Jak masz standardowe chłodzenie do tego Celerona, to fajnie by było kupić i5 z jego chłodzeniem, bo jednak trochę cieplejszym procesorem jest. Na pewno musisz sobie ogarnąć
  • Odpowiedz
@vladek: No, to tak jak mówiłem. SSD pewnie potrzebujesz, tylko o tym nie wiesz xd ale nie ważne. Z kart graficznych, może 750ti można upolować w jakiś rozsądnych pieniądzach. Co to są rozsądne pieniądze?

Dla porównania najtańsza sensowna nowa karta do gier GTX 1050 jest za 500 zł, zjada gtx 950 na śniadanie, a on używany kosztuje 400 zł, ten znowu zjada 750ti, który kosztuje no właśnie... 250 zł to chyba
  • Odpowiedz
@vladek: Tak, głównie dlatego, że kartę to ciężko będzie zdobyć tak szybko jak cpu, czy ram. Tej 950 za 400 raczej nie bierz, bo przy dobrych wiatrach za mniej niż 500 jest nówka 1050. Ja bym brał 750 ti za max 250 zł. Ale w sumie fajnie by było jakby się jeszcze ktoś wypowiedział, co tam jest teraz z używanych opłacalne.
  • Odpowiedz
@vladek Pamiętaj, że jednak karta graficzna to z całego komputera chyba najbardziej awaryjny element, także ja tak chętnie używanych gpu nie kupuję ;p
  • Odpowiedz