Wpis z mikrobloga

@neib1: @tymeek: panowie, nie zachecacie mnie do dyskusji chociaz ze wzgledu na takie podejscie. Bije od was ignorancja, pycha, nie poparte niczym przeswiadczenie o wszechwiedzy. Mowiac o starozytnych grekach i ich rozwazaniach nie mialem na mysli, jak ci sie to wydAwAlo neib, tego, ze ci, co zyli kiedys, wiedzieli wszystko, ale to, ze nie takie glowy jak wasze, o wielcy mysliciele, podejmowali te kwestie i nic z tego
  • Odpowiedz
@johny-kalesonny: Kolego, wyżej napisałem, że pomagali nazistowskim zbrodniarzom uciekać i chwalili faszystów - dlatego wspomniałem Mussoliniego. Twierdzenie, że nazistom pomagało zaledwie kilku księży to ... W pomoc byli umoczeni kardynałowie, arcybiskupi, szeregowi księża i caritas.

Oczywiście, że miały charakter religijny bo wg. biblii wspierała geocentryzm, czemu przeciwstawiał się Galileusz. Nie wiem w jaki sposób miałoby to bronić KK.

A, zaznaczam, nigdzie nie atakowałem wiary Chrześcijańskiej.
  • Odpowiedz
@Galgann: Jak nazywa się ten mem? I był też jakiś podobny, chyba również o etymologii /pol/owej, z dwoma dumnie stojącymi gośćmi trzymającymi flagi, z których jeden jest schludny, większy i bardziej cywilizowany, a drugi brudny i śmierdzący.
  • Odpowiedz
XD Twierdzisz, że krucjat, inkwizycji i chrystianizacji ameryki południowej nie było? Tak samo ze złupieniem Konstantynopola czy krucjatą dzieci?

Czyżby procesu Galileusza też nie było? Jana Husa też?

Aleksander VI chociażby?

Sprzedaż odpustów?

Nie bez powodu z mijaniem wieków słowa papieży były uznawane za coraz bardziej omylne.

To, że Muzułmanie podbili znacznie więcej to też fakt.
  • Odpowiedz
Rozliczać Kościół można tylko z tego, co jest dogmatyczne, ex cathedra.


@KawaJimmiego: lol nie. Rozliczać można z wielu rzeczy. Fakt, że jest to organizacja o charakterze ideologicznym nie daje dyspensy z oceny realnych działań, a wręcz przeciwnie - ocena realnych działań powinna być znacznie bardziej surowa. Może Ci się pomylił Kościół Katolicki z ideologią Kościoła Katolickiego. Takie trochę mylenie teorii z praktyką.
Nie wiem skąd takie kategoryczne stwierdzenie, że można
  • Odpowiedz
@KawaJimmiego:

Rozliczać Kościół można jedynie ex cathedra


To prawie tak jakbyś stwierdził że mogą robić co im się żywnie podoba dopóki nie robią z tego dogmatów. Jeśli głoszą takie a nie inne nauki to tym bardziej powinni starać się aby ich czyny odzwierciedlały głoszone przez nich tezy. Nie może być tak że ogłaszasz się namiestnikiem Boga na Ziemi, mówisz ludziom co jest dobre a co nie, a sam po cichu
  • Odpowiedz
Religia to smutny żart. A najsmutniejszą jej puentą jest katolicyzm. Jeszcze jakby jakiś narodowy kościół mieli Polacy to bym zrozumiał, ale mafia watykańska? xD
  • Odpowiedz
@buleczkowy_potwor:
Wszystko spoko, tylko dlaczego piszesz o procesie Galileusza zaraz obok Jana Husa?
Przecież został skazany za obrażenie papieża, a nie za herezje, a sam Galileo nie spędził w więzieniu ani jednego dnia i był bardzo wspierany przez papieża( jeszcze zanim nim się stał ) oraz przez jezuickich naukowców.
A w kwestii teorii kopernikańskiej Kościół miał stanowisko bardzo podobne do współczesnego sceptycyzmu naukowego( zwracano Galileuszowi uwagę, by teorię kopernikańską przedstawiał
  • Odpowiedz
Nie może być tak że ogłaszasz się namiestnikiem Boga na Ziemi, mówisz ludziom co jest dobre a co nie, a sam po cichu robisz co chcesz


@zirytowana_plaszczka: Co jest dobre, a co złe określa się ex cathedra. Przykładowo zdanie papieża Franciszka na temat imigrantów ex cathedra nie jest. Widzisz różnicę? Zresztą tak jak napisałem, nie bierz spraw historycznych bez ich realiów: http://www.eioba.pl/a/1t5e/stosy-klamstw-o-inkwizycji

@neib1
No to cóż, być może ludzie w Kościele nagrzeszyli- takie dziwne? Być może nie wiedzieli w pełni co robią. Natmoniast nie mieszaj do tego spraw dogmatycznych,
  • Odpowiedz
@applicattura: No super. Nie wiesz o co czym piszesz to argumentum ad opisum i czarna lista xD
Ta czarna lista i takie gówniane obrazki to wasz majestat! Wasza godność!
  • Odpowiedz