Wpis z mikrobloga

Udało mi się zrobić kilka fotek i wrzucić na imgur, dodatkowo każde zdjęcie jest z grubsza opisane. Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że jesteśmy amatorami. Skrupulatnie oglądamy na youtube co i jak się robi także momentami może być ciekawie xD

Stan na dzień dzisiejszy, ocieplony salon wełną 15cm prawie w całości. Docelowo przyjdzie druga warstwa 10cm a na skosach jest miejsce więc będzie nawet i 30cm wełny. W salonie i na połowie poddasza są przyczepione blaszki do mocowania profili pod regipsy. Podłogi nie ma jeszcze i zastanawiamy się jak ją zrobić ale to na razie odległy temat.
Najprawdopodobniej będą to płyty OSB 22mm lub grubsze a pod to kołki zakończone takimi plastikowymi kółeczkami, którymi można łatwo wypoziomować płytę. Minusem takiego rozwiązania jest cena, zestaw bodajże z atlasa kosztuje 100zł za worek, który wystarcza na nieduży kawałek. Jeśli ktoś ma jakiś protip to niech pisze. Okna będą dopiero na wiosnę, będzie wycinany regips i wata - powód kasa. W salonie częściowo będą widoczne dwie belki poziome no i pionowe podpory wraz z zastrzałami.

Jutro prawdopodobnie będzie montaż przewodu wentylacyjnego z okapu w kuchni żeby można było położyć watę już na całości. Postaram się zrobić mini relację max do czwartku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
To tak z grubsza, sugestie i uwagi mile widziane.

Link do imgura

https://imgur.com/gallery/u6wRy


#remontujzwykopem #budujzwykopem #remontpoddasza
Pobierz Stefaniak91 - Udało mi się zrobić kilka fotek i wrzucić na imgur, dodatkowo każde zdj...
źródło: comment_LsobKmjpCu4xEPqoULaeXZ4HMMtE7wSv.jpg
  • 18
Wołam przez MirkoListy plusujących ten wpis (44)

Dodatek wspierany przez Cebula.Online

Nie chcesz być wołany/a jako plusujący/a? Włącz blokadę na https://mirkolisty.pvu.pl/call lub odezwij się do @IrvinTalvanen

Uważasz, że wołający nadużywa MirkoList? Daj znać @IrvinTalvanen

! @gieszczu @6punihsm5 @szokolada @CloudNeine @lavinka @Fidelis @korcz @Preslej @dewolto @grzesiekjunior @murarz13 @martinlubpl @Kotlet-Schabowy @Daisy @Osobnik @gramian @miraseq @a_ja_kocham_rewolucje @waluch @lunam
Jutro prawdopodobnie będzie montaż przewodu wentylacyjnego z okapu w kuchni żeby można było położyć watę już na całości.


@Stefaniak91: jeśli puścisz go pod warstwą wełny(czyli praktycznie tuż pod stelażem) to będzie mniejsza szansa na wykraplanie w środku pary wodnej czyli krople wody spadające zimą do zupy...
@darek-jg Janusz już wszystko w internetowych posprawdzał, pójdzie pod wełna i dodatkowo będzie oklejony specjalną pianką ;) największym wyzwaniem będzie podłoga bo cały czas nie ma pomysłu konkretnego na czym OSB równo na nierównym betonie położyć
@Stefaniak91: OSB też lekkie nie jest a dodatkowo bardziej będą dudnić kroki na takiej podłodze.Jeśli nierówności załatwiłaby wylewka samopoziomująca do 2 cm to będzie lżejsza od płyty ale strop i tak projektowany jest na wyższe obciążenia i standard to wylewka 5-6 cm.
@Stefaniak91: Nie przekonują mnie takie kołki na podłodze wątpię aby nie było z tym problemów z czasem.
Jak byś miał robić to już lepiej zrób na legarach taniej i prościej no i pewniej.