Wpis z mikrobloga

@RBBN: staraj sie nakładać wiecej warstw :) zacznij np od nałożenia hb na cala powierzchnie, potem tez np 2b i wzmacniania, wtedy nie bedzie takiego brudnego efektu, rozmazuj tylko chusteczka, wiszerami lub patyczkami do uszu, zacznij od hb i idź w górę aż do 8b :) co do proporcji to możesz np odmierzać linijka jakies odległości. W tym rysunku wydaje mi sie ze żuchwa jest zdecydowanie za długa natomiast „ czoło
@martist akurat używam wiszery i chusteczki. Co do wielkości czoła i żuchwy, to mogą się wydawać dziwne, bo zdjęcie robiłem telefonem i pod kątem. Ten rysunek robiłem używając prowadnic (nie wiem jak to nazwać inaczej). Kartkę podzieliłem na mniejsze obszary. Chciałem spróbować innego sposobu i takia czaszka mi wyszła. Wcześniej bawiłem się linijką i zaznaczałem charakterystyczne pkt, ale dużo na tym czasu traciłem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@RBBN: a No w sumie bardzo możliwe ze zdjęcie zmieniło proporcje :) i w sumie nie zauważyłam ze zastosowałeś metodę kratki. ale staraj sie nie zostawiać białych miejsc jak cieniujesz, mało która rzecz jest tak idealnie biała jak kartka dlatego takie białe miejsca wyglądają teoche nie naturalnie i ołówek sie tak fajnie nie „ blednuje „ z kartka przez co wlasnie daje taki brudny efekt i nie nakładaj np od razu