Wpis z mikrobloga

Ile czasu zajmuje znalezienie w dużym mieście gównopracy dla osoby bez doświadczenia? Pisząc o gównopracy, mam na myśli jakąś słabo płatną prostą pracę a nie kołchoz u janusza. Pytam, bo chciałbym przeprowadzić się do dużego miasta za pracą (zadupie here) i nie chcę się wystrzelać ze wszystkich oszczędności jeżdżąc na rozmowy o pracę, bo na kaucję i pierwszy miesiąc musi mi coś zostać. Oczywiście jak już się rozgoszczę w nowym mieście to będę starał znaleźć sobie coś lepszego, ale na początek nie można spodziewać się nie wiadomo czego.
#praca #pracbaza #kiciochpyta #bezrobocie #pytanie
  • 7
  • Odpowiedz
@fuckme:
Jaka branża? Jaki typ pracy? W Krakowie to praca szuka człowieka. Może z płacą bywa różnie, ale siedziałem w ciepłym klimatyzowanym biurze i zarabiałem tyle na pół etatu, co w mojej rodzinnej miejscowości na pełen etat, pracując w magazynie przy -20 C
  • Odpowiedz
@fuckme: króciutko,tak jak napsiaał @teez max tydzień. Na każdych drzwiach w Wawie widać napisać zatrudnię kasjera, sprzedawcę itp. pracy dla osób nie wykwalifikowanych jest sporo. Jednak ceny wynajmu mieszkania w porównaniu do zarobków mogą być miażdżące.
  • Odpowiedz
@fuckme:
W Krakowie pracy jest od groma, więc myślę, że w tydzień bez problemu znajdziesz pracę w podobnym mieście. Rozesłać 50 CV i czekać na telefony. Warto przejść się np. po jakiejś dzielnicy i patrzeć, czy nie ma ogłoszeń na drzwiach, że poszukują barmana albo kucharza itd. Starsi przedsiębiorcy rzadko szukają kogoś w Internecie
  • Odpowiedz