Wpis z mikrobloga

no właśnie z elekcyjnej nie da się zmienić - jednym z warunków jest brak monarchii elekcyjnej dx


@janoosh: Jest na to sposób ale #!$%@? trudny. I istnieje tylko teoretyczne, będziesz musiał go przetestować.

Pierwszy cel to zapewnienie sobie lojalności większości rady. Chyba nie możesz zwolnić radnych gdy jest mon elekcyjna. Jesli możesz to #!$%@? 4 i zastąp loyalistami. #!$%@? daj jakieś tytuły honorowe i prezenty, żeby byli szczęśliwy. Jak nie to
@MagnitudeZero: poddałem się po kilkunastu latach ( ͡° ʖ̯ ͡°) Powoli wymieniałem doradców na przyjaciół i rodzinę żeby byli bardziej przychylni do zmiany prawa, parę rewolt rozbiłem i przekupywałem członków różnych ugrupowań no ale w końcu pieniądze się skończyły i od grupy ~150% manpowera dostałem ultimatum (albo abdykuję albo wojna). Nawet może bym wygrał odpowiednio manewrując wojskiem ale tak się kraj podzielił że część moich wojsk rozbito
@janoosh: Podziwiam. Dlatego właśnie napisałem, że jest to #!$%@? trudne. Zapomniałeś kolego jeszcze o dwóch opcjach. Zostanie satanistą ( ͡º ͜ʖ͡º) i opętywanie niepokornych wasali a także mordowanie buntowniczo nastawionych typów. W tej grze nie ma się co #!$%@?ć, trzeba grać ostro ( ͡ ͜ʖ ͡)

Serio mówię, bycie satanistą w tej grze jest OP. Możesz porywać ludzi i potajemnie składać
@janoosh: Dobrze jest mieć też carousing focus w sytuacjach gdzie trzeba stabilizować państwo. Boost +3 do dyplomacji, eventy sukcesywnine zwiększajace dyplomacje władcy nawet o +10 pkt. Do tego możesz robić prywatne imprezki - zaproszeni wasale, jeśli przyjmą to będą bardzo zadowoleni (jest szansa nawet że po którymś razie zostaniecie przyjaciółmi). Ponadto imprezki mają swój własny quest, który kończy się specjalną cechą, ja np dostałem hedonist. Obczaj sobie to https://ck2.paradoxwikis.com/Focus
Serio mówię, bycie satanistą w tej grze jest OP.


@MagnitudeZero: Wiem, po premierze M&M zagrałem jedną grę dołączając zawsze do satanistów, akurat teraz wyłączyłem ich żeby mnie nie kusiło ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dobrze jest mieć też carousing focus w sytuacjach gdzie trzeba stabilizować państwo. Boost +3 do dyplomacji, eventy sukcesywnine zwiększajace dyplomacje władcy nawet o +10 pkt.


@MagnitudeZero: O tym zapomniałem, dzięki za przypomnienie. Zwykle