Wpis z mikrobloga

Mało błędów, niesamowicie wciągająca fabuła, dobry pomysł na scenariusz. Jestem pod wielkim wrażeniem.


@qoompel: nie jest zły w porównaniu z #!$%@?ą serwowaną w dzisiejszych czasach, ale tez brakuje mu "tego czegoś" bym mógł użyć słowa "arcydzieło"(nawet z dopiskiem "małe"). Film dobry, wart zobaczenia.
@qoompel: jest względnie bardzo dobry. piszę, ze względnie bo film nie jest wybitny, ale jak na dreszczowiec jest bardzo dobry. ciężko o obiektywnie dobry dreszczowiec.

miałem jakieś uwagi tuż po obejrzeniu. dalej mogą być spoilery. teraz pamiętam np. że zdziwiło mnie, że to byli sami murzyni. nie było w fabule żadnego nawiązania do rasizmu tej społeczności, ale jednak sprowadzali sobie samych murzynów (to "poszkodowanie" murzynów przez bogatych białych pewnie dało scenariuszowi
Zbędny był też w mojej ocenie aspekt magiczny. Kupiłbym od ręki motyw, że chirurgiczna podmianka organów pozwala na przejęcie ciała i nie potrzeba tu żadnego stukania łyżeczką, żeby kogoś nagle zamykać w jego wnętrzu


@K_R_S: ! Ja nie odczytałem tego jako zjawisko paranormalne. Takie zamknięcie w "próżni" może być po prostu obrazowym przedstawieniem mocnej hipnozy, gdzie człowiek jest "zamknięty wewnątrz siebie" i nie może dać żadnego znaku. Coś jak przebywanie w