Wpis z mikrobloga

Mirki,

Sprawa wygląda następująco:

Sąsiad planuje wybudować nadajnik telefoniczny z masztem o wysokości 50 metrów. Działka znajduje się bezpośrednio przy mojej działce rolnej oraz obok działek innych ludzi. Ze względu na promieniowanie i to, że miejsca dostępne dla ludności nie są oddalone o ustawowe 100 metrów, inwestor (Play) powinien przedstawić opinie środowiskową.

Początkowo odmowa na budowę została wydana przez starostę powiatowego, jednak po odwołaniu wojewoda wielkopolski pozwolił na przeprowadzenie budowy, pomimo tego, że inwestor nie przedstawił opinii środowiskowej, ponieważ twierdzi, że moje pole na które można wejść z ulicy i prowadzę na nim uprawę rolną rok do roku, nie jest miejscem dostępnym dla ludności :D

Czy macie pomysły jakie dalsze kroki mogłyby być podjęte w tej sprawie?

Kiedyś rzuciło mi się w oczy, że pewien mirek chyba wygrał w takiej sprawie. Myślalem o tym, żeby przekształcić działkę rolną na działkę budowlaną może to by pomogło.

Dodam, że nie jestem żadnym foliarzem, który boi się promieniowania, jednak spadnie wartość gruntów, a przekształcenie pod zabudowę działki, gdzie obok będzie nadajnik może poskutkować odmową na budowę domu w przyszłości, czyli będe udupiony na amen.

Wszelkie sugestie mile widziane.

#prawo #kiciochpyta #gsm
  • 1
  • Odpowiedz