Wpis z mikrobloga

Ponad rok temu na mirko poprosiłem o tytuł jakiegoś filmu o #!$%@?. W odpowiedzi otrzymałem nazwę pewnej chińskiej bajki, którą od tego czasu obejrzałem już dwukrotnie i ostatnio bardzo kusi mnie, by obejrzeć ją trzeci raz. Bajka ta nazywa się Welcome to NHK i pomimo tego, że anime skupia się na jednej postaci, to przedstawiane są różne poboczne postacie dotknięte przegrywem różnego typu. Mamy tam do czynienia z mangozjebem-friendzonerem, z różową stuleją z traumą z dzieciństwa, z tłustym _hikikomori* spędzającym całe swoje życie w grach mmorpg, z osobą którą #!$%@? z medycyny oraz mamy głównego bohatera - istnego kustosza #!$%@?, który jest połączeniem części cech wyżej wymienionych ludzi.

Bajka w przerysowany sposób przedstawia to, co się dzieje w głowach #!$%@?. Ich chory sposób myślenia przedstawia w postaci halucynacji, w czasie których doszukują się oni spisków stojących za ich #!$%@? oraz wysnuwają #!$%@? konkluzje. Główny bohater przez 24 odcinków ma swoje wzloty i upadki oraz przemierza otchłań #!$%@? popadając w różne jego skrajne formy.

Opowieść ta prawdopodobnie byłaby bardzo przygnębiająca, gdyby nie pojawiła się pewna postać, dzięki której jest ona tylko miejscami smutna. Mowa o dziewczynie z picrela, która nagle pojawia się z dupy i z nieznanych głównemu bohaterowi przyczyn próbuje zatrzymać jego karuzelę #!$%@?.

Cieplutko polecam wszystkim #!$%@?(nawet mangosceptykom) zapoznać się z tym tytułem, ponieważ może uda wam się znaleźć tam pasujący do was typ #!$%@? i spojrzeć na siebie z perspektywy trzeciej osoby. A byćmoże perspektywa polepszenia swojej sytuacji nada wam trochę optymizmu, co może się przełożyć na wasz progress w kierunku wygrywu.

*hikikomori to japoński odpowiednik słowa "piwniczak". Takie osoby potrafią nawet kilka miesięcy nie opuszczać swoich piwnic, jedzenie przynosi im do pokoju rodzina, nie mają znajomych, są NEETami_
#nhk #nhkniyoukoso #nhkniyokoso #welcometonhk #stulejacontent
Emerkaes - Ponad rok temu na mirko poprosiłem o tytuł jakiegoś filmu o #!$%@?. W odpo...

źródło: comment_yzJpk56ZAsGllgqcKe3lWgJUBomNFhHn.jpg

Pobierz
  • 10
@fiszifiszi Polecam w hoii mimo że to chińskie takie skośno okie. Dobrze wiedzieć że nie jest się przegrywem.
@Emerkaes Miałem taki mały okres przegrywu jakieś 2-3 miesiące kilka lat temu jeszcze chińskich bajek nie oglądałem, po obejrzeniu zdałem sobie jak niektórzy ludzie przegrali sobie życie i nic z tym nie robią lubię brakuje im odwagi smuteg (,)