Wpis z mikrobloga

@emerek: znalazłem w internecie info, że 1ml to 28-30 kropel, ale gdy zmierzyłem sam strzykawką to wyszło 36 kropel.
Generalnie ja stosuje aromat TPA i daję zawsze proporcje: 1ml bazy = jedna kropla aromatu.
  • Odpowiedz
@emerek:
@Bialy_Mis: sorry, panowie, że Was zawiodę ale ilość kropel na ml zależy... od wielkości dziury w kroplomierzu. Do tego Ina zmieniła swoje butelki 10ml i te nowe mają znacznie węższ kroplomierze, dające mniejsze kropelki. I teraz protip - zdejmij tylną część tłoczka strzykawki, zakeopl tamtędy i policz - jak masz dać nie wiem, 20 kropli, to dodaj te 20 kropli i zobacz potem na podziałce ile to ml i
  • Odpowiedz
@Waspin: Co Ty świrujesz z tą wielkością dziury to ja nawet nie XD
kropla jest kroplą wtedy kiedy się "odrywa" i nie zależy to od żadnej dziury tylko co najwyżej od gęstości zakraplanej cieczy.
  • Odpowiedz
@radziuxd: był filmik na jutubie, który pokazywał, że nie masz racji, że w perfekcyjnych warunkach tak by było, ale tu dochodzi ciśnienie wewnątrz butelki, które zmienia warunki (masz rację przy zupełnie wolnym wypływie) ale jestem za leniwy, żeby go znaleźć.
  • Odpowiedz
@Waspin: Ale masz na myśli plastikową butelkę, którą ściskasz żeby wydobyć kroplę? Bo ja mam na myśli szklaną butelkę TPA, z zakraplaczem jak od kropli żołądkowych lub fioletu gencjanowego, których defacto od dłuższej chwili już TPA nie produkuje, ale na takiej robiłem próbę.
  • Odpowiedz
@radziuxd: a co butelki Inawery (OP pytał o Inawerę) mają do Twoich wynurzeń o TPA? Ogarnij się. Po drugie różne aromaty TPA wychodzą różnie, bo mają różne gęstości (niewiele, ale różne)
  • Odpowiedz