Wpis z mikrobloga

@Majciochini raczej ustaw monitor do odpowiednich warunkow otoczenia, to bardzo wazne, bialy nie musi swiecic jak supernowa. Dodatkowo programy ktore zmieniaja temperature barwowa wzgledem pory dnia jeśli nie pracujesz przy kolorach, choc wolasz grafika wiec nie wiem. Oksy to troche pic na wode, dzialajace placebo. W galy mozesz kupic sobie sol fizjologiczna w mini ampulkach, daje rade. Jesli bedziesz mial dalsze suchoty to polecam mimo wszystko wizyte u specjalisty.
@sorasill: sam jesteś placebo
@Majciochini: warto sprawić sobie szkła z filtrem światła niebieskiego, nawet zerówki, jak nie masz żadnej wady. Od siebie mogę polecić firmę Essilor, powłoka nazywa się Prevencia. Sam mam, robiłem porównanie i ze wszystkich producentów, ich powłoka wycina najskuteczniej i najwęższy przedział promieniowania. Jeżeli nie Essilor to szkła Zeiss'a, niestety nie pamietam jak powłoka się nazywa, albo Hoya i ich Blue Control. Polecam, optyk
@Majciochini: Aa jako grafik. To może być mały problem, bo poprzez wycięcie tego szkodliwego promieniowania, szkła zmieniają barwę świata na lekko ciepła, żółta. Mi nie przeszkadza, wręcz przeciwnie, ale w Twojej pracy to może mieć mega znaczenie. Warto udać się do optyka i niech Ci pokaże próbna soczewkę.
@Majciochini nie mieszaj z barwami. Nie o tym mowie. Polecam częstsze przerwy w pracy w takim wypadku. Cwiczenie oczu, takie uczciwe, choc moze po 10 latach opalania sie na bialo nie zauwazam takich #!$%@? i robie to automatycznie. Masz przyciemniane pomieszczenie czy wszystko oswietlone?
@Majciochini w tym moze byc przyczyna, monitory wtedy swieca mocniej zeby to wyrownac wiec wieksza dawka swiatla pada wprost na twoje oczka, na dluzsza mete to meczy. To moja subiektywna opinia.
@sorasill: przy wylaczonym beda siwecic tak samo, nie maja zadnych czujnikow natezenia swiatla zewnetrznego zeby mogly zmieniac swoje promienie, wszystko jest stale i pokalibrowane na jakies tam standardy studia...
@sorasill: jasne, zgoda. Ale wszystkie nowoczesne urządzenia czy oświetlenie LED emituje mocno w zakresie światła niebieskiego, ktore to właśnie tak źle na nas działa, zwłaszcza po zmroku. I te soczewki serio działają, od kilku lat mam regularnie o tym prezentacje, a nawet sam kiedyś sprawdzałem czy rzeczywiście wycinają ten mały zakres światła widzialnego. Wycinają.
@pixtri: nie umykam temu kolego, jednak zwykłe przycięcie bieli do akceptowalnego poziomu (która notabene najbardziej działa drażniąco na oczy, czytaj emituje najwięcej światła) daje znakomite efekty. Nie mówie o przycięciu do szarości, broń boże, mówię o standardzie przycięcia do #!$%@? po oczach. Dosadniej tego nie można chyba powiedzieć. Są różne rodzaje matryc od TN, przez IPS, PVA i inne mutacje i rozwiazania. Każda ma swoją charakterystykę. @Majciochini: ściągniesz sobie 5
@sorasill: nic nie bede sciagal, cos mi pozmienia i potem zamiast 2razy bede 20razy orzedrukowywal, poprawial i dojezdzal kolorystycznie. Czego nie rozumiesz w slowach „ustawione jest i nic nie ruszam” @pixtri: pomocy bo juz nie mam sily na niego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Majciochini: na brak wady na pewno nie, na percepcję kolorów już tak. Tutaj skorzystałbym z rady sorasilla, na pewno poczujesz ulgę. Niemniej i tak polecam zastanowić się nad soczewkami ;)