Wpis z mikrobloga

Jak wygląda przenoszenie się na różne kierunki na UJ? Właśnie zacząłem drugi tydzień na TCS i zdaje sobie sprawę że sobie tu nie poradzę, jest za wysoki poziom. Chciałbym spróbować przenieść się na tą zwykła informatykę. Ktoś może studiował podobne kierunki i ma większą wiedzę?
#tcs #uj #informatyka #studia
  • 8
Dla mnie jest trudno, ale ja jestem słaby. Na algebrze mieliśmy liczby zespolone, na teorii mnogości spójniki logiczne, kwantyfikatory i rachunek funkcyjny, na organizacji i architekturze komputerów konwersje liczb do innych systemów i kodowanie binarne, na wstępie do informatyki sposoby zapisu algorytmów i na programowaniu jakieś podstawowe definicje.
@nwmd: czyli w sumie bardziej od podstaw bo my zaczęliśmy że strasznie wysokiego poziomu. Niby od podstaw, a i tak wymagają znajomości algorytmów. Mieliście może bramki NAND i NOR na logice?
@TargonTM: Niektóre dowody podaje wykładowca, a inne mamy udowodnić jako ćwiczenie. Poza tym na teorii mnogości jest coś takiego jak dowody do oceny. Dostajemy kilka dowodów i mamy wystawić im ocenę. Ale to nie jest obowiązkowe.