Wpis z mikrobloga

Jak obstawiacie, kiedy #spacex uda się dotrzeć na #mars z misją załogową? Tak teraz sobie rozkminiam postępy #elonmusk w #eksploracjakomosu i moje typy są takie: 2024 - kibicuję, 2026 - chcę wierzyć, 2028 - obstawiam po chłodnej kalkulacji, 2030 - nie wykluczam. Tak czy owak, każdą z tych dat byłbym ukontentowany. Ludzkość na Marsie do 2030 roku to byłoby gigantyczne osiągnięcie.

Dawajcie swoje typy w komentarzach. Jeśli uważacie, że prawdopodobna data to później niż 2030, to napiszcie koniecznie co skłania was do takiego myślenia.

#ankieta

Kiedy SpaceX uda się dotrzeć na Marsa z załogową misją?

  • 2024 12.2% (18)
  • 2026 19.7% (29)
  • 2028 20.4% (30)
  • 2030 12.2% (18)
  • Później 30.6% (45)
  • Nigdy 4.8% (7)

Oddanych głosów: 147

  • 6
@Matt_888:Wiem, że to niepopularna opinia tutaj, ale:

SpaceX nie ma jak na razie dobrego i stabilnego finansowania. Owszem wielokrotne używanie rakiet będzie im to z czasem zapewniać, ale dopóki NASA ich na poważnie nie wesprze w całym przetsięwzięciu (czyt. zatrudni), to spaceX nie jest w stanie wysłać nawet jednego człowieka na marsa, nie mówiąc już o zakładaniu kolonii

Prawdopodobnie planowana misja wokół księżyca będzie takim pokazem umiejętności, żeby pokazać na co
@TheVecior: Dokładnie tak jak napisałeś mówią od co najmniej pół wieku. Problem w tym że ludzie którzy tak mówią zdążyli już się tak zestarzeć, że nawet gdyby chcieli to nie są w stanie ruszyć niż więcej niż własnego dupska z agencyjnego fotela. Nic dziwnego że taki marzyciel i do tego z kasą jak Elon chce to zmienić. I zmieni.
@Matt_888: Obstawiam na rok 2035. Spacex samodzielnie nie zarobi na zorganizowanie tej wyprawy. Do tego czasu Elon sprzeda udziały w Tesla i wszystko zainwestuje w wyprawę marsjańską. Poza tym najbardziej sensowne (najkrótszy lot) okienka startowe są właśnie w 2024 a potem 2035. Jeżeli się mylę to niech ktoś poprawi.
Owszem są co dwa lata jednak odległość między Ziemią a Marsem podczas poszczególnych zbliżeń planet (okienek startowych) są różne. Dlatego Musk ciągle obstaje przy roku 2024. Wówczas lot trwałby najkrócej. Okienka w kolejnych latach są gorsze