Wpis z mikrobloga

Luźna rozgrywka Neapol - Włochy (fajnie, że wprowadzili przycisk dający możliwość gry po upływie czasu - chciałem zakończyć wojnę, która wybuchła na tuż przed 1821 rokiem). Ogólnie największą zmorą okazali się Ottomani, którym nie mogłem nic a nic zrobić, bo początkowo byłem zbyt słaby i musiałem się uwolnić z kajdan Aragonii, więc kiedy ja jednoczyłem Italię - ci zajęli spory kawałek Europy Środkowej, Egipt, Półwysep Arabski i doszli do granicy z Indiami zajmując tereny dawnej Persji. Toczyłem z nimi kilka wojen, ale nie szło ich pokonać nawet będąc w sojuszu Hiszpania-Francja-Rosja, bo oni po prostu mieli zbyt dużo manpowera i jednostek. Zanim zjedli wszystko - udało mi się zabezpieczyć część Bałkanów i trochę Węgier. Przez długi czas nie mogłem też prowadzić żadnych wojen, bo mi warningi słali. Pod koniec jeszcze miałem z nimi trzy wojny, ale to z inicjatywy moich sojuszników - w sumie niewiele na nich zyskałem, nawet jeżeli udawało mi się wypchnąć ich jednostki z Europy to zaraz kolejne hordy mi zasuwały spod Kaukazu i reszty ich bezkresnego imperium.

Galeria: https://imgur.com/a/yAy8t

#europauniversalis #europauniversalis4 #eu4
jaqqu7 - Luźna rozgrywka Neapol - Włochy (fajnie, że wprowadzili przycisk dający możl...

źródło: comment_U0Qwq9k1T37mQBtsJnnTNlLXw8KXmDVY.jpg

Pobierz
  • 9
@matiserek: Tzn. dawałem spokojnie radę niszczyć mu armie swoimi, bo miałem turbo generałów, ale wojsk Turasa było po prostu zbyt wiele i na dłuższą metę nie szło go pokonać, bo za duże terytorium i za duża przewaga w manpowerze. Nawet zajmując większość Bałkanów i Europy Środkowej - warscore nie był jakiś spektakularny, żeby móc coś więcej wyciągnąć od nich, a walka w Anatoli mijała się z celem, bo zaraz z innych
@jaqqu7: przecież wojny z kebabem są bajką na pewnym etapie, wystarczy zająć Bosfor od strony europy, a potem przepuszczać stacki pojedynczy i je rozbijać jeden za drugim. W tym celu gromadzimy górę kasy, mnóstwo najmusów i tak sobie pomalutku przejmujemy Bałkany.
(fajnie, że wprowadzili przycisk dający możliwość gry po upływie czasu - chciałem zakończyć wojnę, która wybuchła na tuż przed 1821 rokiem


@jaqqu7: To jest w jakimś dodatku? Bo nie mam tego
@twisterro: Najpierw trzeba się uwolnić Neapolem spod władzy Aragonu, poza tym jak pisałem to luźna rozgrywka, gdzie przede wszystkim chciałem zjednoczyć Włochy.

@ejadaz689: A nie wiem - wcześniej tego nie było, a dopiero ostatnio jak odpaliłem grę to się ten przycisk pojawił gdy wyskakiwał ekran końca gry.