Wpis z mikrobloga

Miałem 4690k i padł. Mam do wyboru zwrot kasy/wybór innego proca. Co teraz warto brać w cenie około 1k? Płytka z97 g5, cooler mam niestockowy, więc coś fajnego można by wsadzić ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Drugie pytanie. Ma ktoś doświadczenia ze składania stacjonarnych hackintoshy? Działa to jakoś stabilnie jak sobie według poradników ogarnę odpowiednie podzespoły? Są jakieś ograniczenia?

#pcmasterrace #komputery #hackintosh
  • 10
@xDrope
Drugie pytanie:
nie polecam Hackintosha, do zastosowań typowo przy Adobe, Final Cut Pro i innych, które wymagają zaawansowanego renderu i używania OpenCL lub CUDA.
Well, Adobe to w ogóle przy Macu bym odradzał xD
Jeżeli powiedzmy programujesz, tworzysz muzykę, albo po prostu siedziesz na wypoku, Hackintosh Ci starczy.
@tRNA: Jako człowiek przezorny mający sprzęt już tylko na gwarancji producenta, której dawał 3 lata wysłałem 4 części do sklepu i według ich sprawdzenia to proc, ten poleciał do intela i werdykt jest taki jak pisałem. Też mam zonka, obstawiałem mobo albo zasilacz, ale nie miałem podzespołów żeby sprawdzić.
@pealike: na codzień korzystam z pro/aira na zmianę kod+czasami grafika+internety. Nie potrzebuję już niby stacjonarki, ale powiedzmy że pro na którym pracuję dla mnie działa nadal za wolno i chciałem postawić wysterydzonego hackintosha ( ͡° ͜ʖ ͡°) na dual bootcie z windą jakbym jednak chciał w coś zagrać.

@Amasugiru: czyli nadal 4690k ( ͡° ͜ʖ ͡°). Drugie pytanie właśnie miało też weryfikować
@Unbeliev: no to gonię komputer i na firmę już wezmę sprzęt z tonymacx86 pod maka pro czy jak się ta wypasiona wersja nazywa. Pewnie się spokojnie zmieszczę z 1070 jakąś i 7700k ( ͡° ͜ʖ ͡°)