Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #samochody #pytaniedoeksperta #pytanie

Zarejestrowałem samochód i razem z tablicami dostałem naklejkę na szybę, ale ponieważ jestem pierdoła i trochę #przegryw, to przykleiłem zbyt nisko i częściowo zasłania ją pióro wycieraczki.

Czy to w czymś przeszkadza? Może być ewentualny mandat jak w przypadku zabrudzonych tablic czy coś?
Przecież nikt mi nie uwierzy, że jestem taki nieogarnięty, tylko pomyślą, że to specjalnie, żeby nie było widać np na fotoradarze.
  • 6
@Adriian321: rozporządzenie mówi o naklejeniu nalepki wewnątrz pojazdu w prawym dolnym rogu szyby, tyle. Ja w każdym samochodzie miałem w okolicy pod wycieraczką i nikt nigdy nie zgłaszał zastrzeżeń. Inna sprawa, że wycieraczka parkuje różnie z różnych trybów, po wyłączeniu z trybu wolnego zatrzyma się wyżej, z trybu szybkiego będzie niżej.
@Adriian321: prawde mowiac nie wiem mireczku, piszą, że

§ 30. 1. Pojazd samochodowy, z wyjątkiem motocykla, oznacza się nalepką kontrolną, o której mowa w § 6, na której jest umieszczony numer rejestracyjny pojazdu.
2. Pojazd, o którym mowa w ust. 1, oznacza się tylko jedną nalepką kontrolną, którą właściciel pojazdu umieszcza wewnątrz pojazdu w prawym dolnym rogu przedniej szyby.

też mam lekko przysłoniętą wycieraczką, ale jeszcze nigdy podczas kontroli nie oglądali
#motoryzacja #samochody #pytaniedoeksperta #pytanie


Zarejestrowałem samochód i razem z tablicami dostałem naklejkę na szybę, ale ponieważ jestem pierdoła i trochę #przegryw, to przykleiłem zbyt nisko i częściowo zasłania ją pióro wycieraczki.

Czy to w czymś przeszkadza? Może być ewentualny mandat jak w przypadku zabrudzonych tablic czy coś?
Przecież nikt mi nie uwierzy, że jestem taki nieogarnięty, tylko pomyślą, że to specjalnie, żeby nie było widać np na fotoradarze.

@Adriian321: Nie