Wpis z mikrobloga

#neuropa #4konserwy #korwin #jkm #polityka

Janusz Korwin-Mikke lewaczeje na starość ( ͡° ͜ʖ ͡°)

http://korwin-mikke.pl/blog/wpis/dylemat_wieznia__a_zakaz_handlu_w_niedziele/2897

Piszę o tym po raz piąty. A muszę – bo dla niektórych zwolenników czystego Wolnego Rynku jest to szok – a Wikipedia tak to „wyjaśnia”, że nawet mnie trudno to zrozumieć...

Dylemat Więźnia to sytuacja, w której wszyscy zainteresowani podejmują racjonalną, optymalną teoretycznie, decyzję – w wyniku czego osiągają wynik, którego... NIKT nie chce!


Jest to wyjątkowa, jedna na 37 czy 39 (już nie pamiętam) możliwych, sytuacja – i tu właśnie dopuszczalna jest, często wskazana, czasem praktycznie konieczna – interwencja w działanie wolnego rynku. Zdarza się to równie często, jak potrzeba ingerencji chirurgicznej w zdrowym organiźmie – ale się zdarza
BongoBong - #neuropa #4konserwy #korwin #jkm #polityka

Janusz Korwin-Mikke lewacze...

źródło: comment_G2ai2ufngmKIXBqc3S7EbmqttBUkfn9W.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
@koroluk: Ja tam jestem za ograniczeniami, stoją za tym argumenty inne niż Pambuk. Wrzucam, bo ostoja polskiego radykalnego liberalizmu zawiodła. Niestety wolnościowcy powinni uśmiechnąć się do Nowoczesnej broniącej handlu w niedzielę z perspektywy wartości.
  • Odpowiedz
@BongoBong: Pisowcy chyba myślą, że jak ludzie nie pójdą do sklepów to pójdą do kościoła dać księdzu na tace - to jest prawdziwa motywacja. Jak dla mnie żadnej ingerencji ze strony państwa w to kiedy prywatne firmy pracują i kropka nienawiści. Dziwi mnie że Korwin nie atakuje ostrzej za to pis, chyba ogarnął, że ludziom to się podoba i może szykuje się na wybory
  • Odpowiedz
Ograniczenia w niedzielnym handlu to europejski standard. To europejska norma. Nie ma w tym niczego dziwnego.


@BongoBong: nie prawda, większość krajów ue nie ma żadnych ograniczeń w handlu w niedzielę, niektóre zezwalają na handel pod pewnymi warunkami, chyba tylko 2 mają całkowity zakaz
  • Odpowiedz
  • 1
@BongoBong xD nie wierzę w to co czytam. O ile Korwin czesto przesądza to zazwyczaj jego tezy mają jakiś ciąg logiczny. A tutaj postuluje aby to nie prywatny właściciel decydował o swojej firmę tylko władza - samorządowa ale władza.
Juz pomijam kwestie konsumenta. Gdzie te słynne twierdzenia, że najważniejszy jest konsument ?- dla konsumenta najlepiej jak by sklepy były otwarte cały czas.
  • Odpowiedz
  • 2
@BongoBong Ale to jest głupia norma. Potem mamy na zachodzie wielkie sklepy przy stacjach benzynowych, bo te mogą być otwarte. - bez sensu. Podtrzymywanie ślepo głupiej tradycji.
  • Odpowiedz