Wpis z mikrobloga

Może ktoś mi wyjaśnic czemu o tym referendum mówi się jako demokratycznym? Wszyscy Hiszpanie nie mają prawa głosu, a tylko mieszkańcy Katalonii, więc to nie jest demokratyczne. Jak ja zrobię w domu referendum i wygra, że odłączamy się od Polski to możemy? Chyba nie, decyduje cała ludność państwa. Brytyjczycy powinni się uczyć od Hiszpanów jak wybić Szkotom pomysły o jakiś referendach.

#hiszpania #katalonia #referendum #4konserwy #neuropa
  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

1.Katalonia byla kiedys niepodleglym panstwem


@Lord6Infamous: Mazwosze też kiedyś było. Od wieków nie są. I nikt już nie chce odłączenia Mazowsza.

2. W Kataloni zdecydowana wiekszosc to lewica,antyglobalisci i to wlasnie oni chcą
  • Odpowiedz
k------o bogaty ? z czgo z wegla ? z tego do ktorego ida miliardy doplat z calej polski :D ? obecnie w uni wungiel jest obciazniem a nie skarbem. Po za tym jakby gorniki uslyszaly ze od jutra nie ma 13,14 emrytur itp to by kilofami podkopy do polski robili xD


@turtelian:

Albo nie byłeś nigdy na Śląsku, albo masz nierówno pod kopułą. Ewentualnie jesteś z Warszawy i każde inne
  • Odpowiedz
Albo jsteś k---ą albo opirdalasz gały menelom. Ewentualnie bierzesz z d--y do mordy.


Fajne masz fantazje :D

Inna sprawa że śląsk nawet ten górny bez dopłat wunglowych by był dużo biedniejszy.


@
  • Odpowiedz
@turtelian: @mopo: Śląsk ma największy udział w PKB Polski (no niby Mazowsze ale bez Wawy to tak kolorowo nie wygląda, a za wysokie wyniki Warszawy odpowiada to, że tam są siedziby korporacji działających na terenie kraju), ale racja te dopłaty do kilku kopalń to powód biedy Podkarpacia, bo musi dopłacać do tego cholernego Śląska xD

P.S.
@turtelian: Twojego hamstwa nawet nie chce mi się rozkminimy, zgłaszam
  • Odpowiedz
@mwmichal: co do chamstwa odpowiadam symetrycznie co śląska poprawilem że rozmawiamy o dolnym śląsku(tam są ruchy autonomiczne i to też nie wszędzie i dosc slabe do tego) i jeśli twoim zdaniem dolny śląsk ma największy udział pkb to pokaż dane bo nie wiem skąd je wziąłeś.
nigdzie nie napisalem o podkarpaciu nie odpowiadam za to co ci sie przysnilo w nocy tylko za to co napisalem, jesli uwazasz ze slask
  • Odpowiedz
@hihi_jery: niektórzy tak tłumaczą, ale mój komentarz nie był o tym że za głebokiej komuny bez wungla śląskigo byśmy mieli 100razy bardziej p--------e. Czy ktokolwiek czyta co napisałem czy po prostu klikacie po losowym postem odpowiedz ? bo jeden pisze mi o stoczniach z przynosza dochod inny o locie , trzeci mnie obraza na wstępie i dodaje ze nie bylem na slasku.
Nie wiem czemu 'miliardy' dajesz w '' ale
  • Odpowiedz
Chyba nie, decyduje cała ludność państwa. Brytyjczycy powinni się uczyć od Hiszpanów jak wybić Szkotom pomysły o jakiś referendach.


@mopo: Każdy wie, jaki będzie wynik, gdyby miał głosować cały kraj.
Musimy sobie odpowiedzieć na pytanie - co dla Polski byłoby lepsze - jednolita Hiszpania czy też podzielona? I popierać tą stronę, która da Nam większe profity.
A gdyby sytuacja miałaby dotyczyć Polski - to oczywiście o żadnej separacji żadnego regionu
  • Odpowiedz