Wpis z mikrobloga

Wlasnie dostałem maila z Oculusa, że zmienili mi haslo bo... mieli przesłanki, że używam takiego samego w innej witrynie. Jakim cudem oni wiedzą JAKIE ja używam hasło (czy to nie powinno być szyfrowane?), nie wspominając już o tym, że wiedzą że używam tego samego hasła jeszcze gdzieś indziej. Czy to jest w ogóle legalne? WTF

Pełna treść maila:

"Zespół Oculus stwierdził, że Twoje hasło do usługi Oculus może pokrywać się z hasłem otrzymanym z innej witryny.

Nie posiadamy dowodów, aby doszło do naruszenia zabezpieczeń Twojego konta lub nieprawidłowego wykorzystania Twoich danych, jednak ze względów bezpieczeństwa unieważniliśmy aktualne hasło i prosimy o wybranie nowego, unikatowego hasła do konta.

Aby utworzyć nowe hasło, postępuj zgodnie z tymi instrukcjami (secure.oculus.com/forgot-password/).

Aby uniknąć tego problemu w przyszłości, skorzystaj z poniższych wskazówek dotyczących zabezpieczania haseł w Internecie:

Nie używaj swojego starego hasła i nie posługuj się hasłem do usługi Oculus w innych miejscach.
Nigdy nie udostępniaj innym swojego hasła. Powinna to być informacja, którą znasz tylko Ty.
Hasło nie powinno zawierać Twojego imienia ani popularnych słów. Powinno być trudne do zgadnięcia.
W przypadku pytań prosimy o kontakt.



— Zespół Oculus"

#oculus #daneosobowe #prawo
  • 9