Wpis z mikrobloga

#php Czy używanie w obecnych czasem #opencart to bardzo poważna zbrodnia? Przed laty robiłem na tym sklepy, a teraz mam bardzo prostą realizację i nie chcę zaprzęgać do tego żadnych molochów w stylu Magento czy PrestaShop. Jeśli nie OpenCart to co innego? Jakby co Zend Framework nie jest mi obcy.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@poh: No potwierdzam, pod względem dostępności dla usera i wtyczek to najlepszy, pod górkę będziesz miał, jak coś będzie trzeba większego dorobić, bo woocomerce (jak i wp) to syf od strony kodu.
  • Odpowiedz
@DOgi: Jest jeszcze oscommerce jak opencart Tobie nie odpowiada ;P

Upewnij się, że nie zarżniesz serwera tym wp + woo. Dodam, że w3 tc może nie działać prawidłowo w pewnych kombinacjach wtyczek. Jeszcze nie ustaliłem dlaczego.
  • Odpowiedz
@sebusik: @poh: woocommerce za bardzo boję się tego wp, który wymaga praktycznie ciągłego aktualizowania. Wtyczek do WP jest multum, ale mam bardzo złe doświadczenia co do jakości ich kodu i optymalizacji ;< woo odpada.
  • Odpowiedz
@DOgi: Nie ma aż tak wielkich powodów do obaw. Wystarczy tylko: wrzucić htpasswd do ochrony katalogu wp-admin (oprócz admin-ajax.php czy jak to się tam nazywa, bo jest to używane przez wtyczki), zablokować dostęp do xmlrpc.php (chyba, że chcesz używać aplikacji zewnętrznych, wtedy dokładasz dostęp z Twojego stałego ip) oraz ograniczyć dostęp do wp-login.php (też do ip). Przy tych ograniczeniach logowanie do admina jest tylko dla Ciebie, a dla klientów trzeba
  • Odpowiedz