Wpis z mikrobloga

Mirasy, mogę jakoś wykorzystać drukarkę ze starej i nieużywanej kasy fiskalnej żeby drukowała rzeczy, które jej nakażę? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Chodzi o kasę elzab alfa super a mikrokontroler który sterowałby tym to oczywiście atmega328.
Kasa ma wejście RS232 (ale nie wiem cze można przez nie nakazać jakiś wydruk), a wewnątrz obudowy jest też jakieś połączenie chyba do modułu drukarki przez IDC10.
Ktoś się na tym zna? Jest takie coś w ogóle możliwe?
#elektronika #diy #elektroda #atmega no i trochę #arduino
  • 7
@mikson123: też stoję przed tym samym problemem jak ty :D z tym, że ja mam moduł drukarki z kasy Elzab Mini (szerokość wydruku 57 mm). Znalazłem nawet kartę katalogową do tego modułu ale nie umiem napisać programu obsługi :( więc drukarka sobie leży gdzieś w pudełku. Mam jeszcze dwie drukarki fiskalne (działające, nawet nie wyrejestrowane ze skarbówki) i w sumie z nimi byłoby na prościej coś zrobić, ale jeszcze nie znalazłem
@mikson123: Jak pamięć mnie nie myli, w Elzabowskich kasach montowane były/są drukarki termiczne Citizena, pakiety (za mojej kadencji na linii P-30) miały jeszcze procki w podstawkach i leciał tam rs232 - ttl albo spi. Niestety, do schematów miał dostęp tylko serwis, a programowaniem układów/modułów zajmowała się tylko mała grupa ludzi. Sam nie przyglądałem się pakietom, bo nawet czasu nie było.

Jak masz oscyloskop / analizator stanów logicznych to szybko dojdziesz, co