Wpis z mikrobloga

W mojej myszce spieprzyła się rolka. Poszukuję jakiejś solidnej i wygodnej myszy do AutoCAD/Inventor/SolidWorks. Ze świata sprzętu komputerowego wypadłem już jakiś czas temu i nie wiem co jest teraz warte uwagi i wydania pieniędzy. Macie jakieś firmy godne polecenia? Może konkretne modele? Fajnie by było jakby nie kosztowała paruset cebulionów (tu mam na myśli wszelkiej maści myszy gamingowe)...

#cad #inventor #solidworks #pc #autocad
  • 16
@Dolan:
1. Przy wciśnięciu rolki nic się nie dzieje bardzo często.
2. Podczas scrollowania czasami rolka "nie łapie" i kręcę w powietrzu.
3. Rolka chodzi na boki coraz mocniej.

Mam ją już 4 lata i wciąż używam więc chyba mogła się wyeksploatować. Wydawała się dobra jak ją kupowałem razem z laptopem. Czyszczona co 4-5 miesięcy.
@Himfi: Zacznij od sprecyzowania jaką wielkość myszki potrzebujesz i w jaki sposób ją trzymasz. Od tego dużo zależy.
Osobiście mam Roccata Savu i jestem zadowolony
@prdlt: Mam dosyć dużą dłoń i moja dotychczasowa myszka jest lekko za mała, nie opieram w pełni całej dłoni na niej, dlatego też szybko się męczę. Jak pracowałem na myszkach większych, komfort był dużo lepszy.
@Himfi: NIE kupuj a4techow, bo w nich sa rolki z kiepskiej jakosci microswitchami (stycznikami), przez co po niedlugim czasie ja zwyczajnie zajedziesz.
Jak juz to patrz za logitechami albo microsoftami, ktore maja rolke bazujaca na czujniku optycznym.