Wpis z mikrobloga

W Ingress mogą zgłaszać portale. Od 11 lvl, więc jak ktoś planował ładnie podbić lvl i liczył na zgłaszanie... Sam chwilę grałem i u mnie prawie wszystkie portale szare. Nikt nie gra, więc nie liczę na nowe stopy/gymy. Jak u was?
#pokemongo
  • 18
  • Odpowiedz
@Feuforce: Niantic jak zwykle jedyne co potrafi to #!$%@?ć sprawę. U mnie w mieście nikt nie ma takiego lvl. Ja sam właśnie dobijam do 8. Czyli nowe portale, stopy i gymy tylko tam gdzie i tak już ich jest sporo a na zadupiach dalej dupa.
  • Odpowiedz
@pawel8511: Poprzednio już było tak, że większość nowych portali to była ta, które zgłaszali gracze z miast z wysokimi lvlami. Wyjeżdżali oni za miasto, często kontaktując się z lokalnymi społecznościami jakichś zadupi i zgłaszali setki propozycji portali. Teraz jak mają limit 7 to przecież nigdzie jeździć nie będą. I tak zgaduję, że dali dosyć wysoki poziom, bo nie chcą by od razu zalało system zgłoszeniami jak poprzednio.
  • Odpowiedz
Niestety, nadal będzie tak, że każdy będzie wolał zgłaszać portale za oknem czy tam w trasie do sklepu - ale i one w końcu muszą się skończyć. Za zgłaszanie pewnie odznaka, więc raczej będą woleli trzymać się blisko limitu (zgaduję, że to 7 będzie odnawialne przynajmniej, a raczej będzie też się zwiększać dla dobrych odkrywców).

Mogliby dać limit np. wzorem, uwzględniając odległość do najbliższego portalu lub zagęszczenie (np. tak żeby w centrum
  • Odpowiedz
@pawel8511: Wszystko zależy od tego jak będą schodzić te propozycje portali. Jak się będą ładnie wyrabiać (po tej fali, która nadeszła teraz) to mogą coś obniżyć, ale raczej nie prędko.
  • Odpowiedz
@pawel8511: 8 lvl idzie wbić bez nabijania medali. Można też takie konta kupić (chociaż nie są tanie). Pewnie się bali, że wymknie się to spod kontroli jak ostatnio. Ograniczyli do 8 lvla a i tak nie dawało rady (ale wtedy tylko L16 mogli rozpatrywać). Trochę kapa, bo miejsca z największym zapotrzebowaniem na portale to właśnie miejsca, gdzie graczy nie ma/zrezgnowali jak do nich dotarło, że nie ma sensu z taką
  • Odpowiedz
@Feuforce: dlatego że łatwiej wbić to i mniejszą liczbę portali można by zgłosić.
Inna jeszcze sprawa jest taka że nie wszystkie portale przechodzą do poków. U mnie w mieście na wiosnę pojawiło się koło 10 nowych portali co skutkowało tylko dwoma nowymi stopami i to jeszcze w bezpośrednim sąsiedztwie już istniejących.
  • Odpowiedz
@pawel8511: To też jest problem, fakt. Niewiele możemy jednak z tym zrobić. Smutne. Robię co mogę (i chyba jedyny w okolicy chcę coś zmienić, bo reszta ma nastawienie, że "co zrobisz, nic nie zrobisz"). Wiem, że niewiele mogę, ale jest jakaś szansa i znam miejsca genialnie nadające się na portale (kapliczki, pomniki) ze sporą szansą na akceptację, więc na pewno się postaram, mimo, że nadal nie będę miał żadnego w
  • Odpowiedz
mimo, że nadal nie będę miał żadnego w zasięgu półgodzinnego spaceru


@Feuforce: Krzyże/kapliczki chyba przechodzą jak leci. W Polsce raczej wszędzie będzie jakiś krzyż w zasięgu tego pół kilometra powiedzmy, chyba że to rzeczywiście odludzie, jakaś puszcza czy góry.

Jeżeli będzie medal za dodawanie portali (reaktywacja seer albo jakiś nowy) z niezbyt niskim limitem, to wioski w okolicy dużych miast będą przeczesane.
  • Odpowiedz
@severson: Jest kapliczka jakieś 1,4 km odemnie. Krzyż, który wykorzystywany jest na święcenie pokarmów na Wielkanoc i na majówki (o tylu zastosowaniach przynajmniej wiem) jakieś 150 m odemnie i może by się nadało. Jest szansa, że nie przejdzie to i wolałbym na początku polepszyć sytuację w miejscach pewnych. Szkoła nie przejdzie na pewno, ale jest plac zabaw i boisko do kosza i nogi. Musiałbym poczytać wcześniej, czy by się nadało.
  • Odpowiedz
@severson: Pewnie by u mnie przeszła jeszcze biblioteka publiczna. Z głupich miejsc to wieża telekomunikacyjna (ogrodzona i portal mógłby być na zewnątrz, ale nie wiem jak z tym jest, bo samo ogrodzenie jest przy samej wieży, w środku praktycznie brak terenu), pomnik "witamy w X", ale z prawdziwego zdarzenia pomnik, nie tablica jakaś, pomnik upamiętniający pomordowanych podczas 2 wś i krzyż postawiony w pamięci jakiegoś gościa co zginął na drodze
  • Odpowiedz
Ehh.. u mnie na wsi byłoby tyle portali że szok jakbym mógł zgłaszać(L8, w połowie do 9). Biblioteka, z 6 pomników się znajdzie, kilka kapliczek, krzyże. Gorzej z lokalnymi atrakcjami, ale myślę, że może coś by się znalazło jakbym rowerem pojeździł
  • Odpowiedz