Wpis z mikrobloga

Szukam dosyć taniego laptopa na studia, max to tysiak ale najlepiej to coś w okolicach 600-700zł za używkę. Co powiecie na Lenovo T510 lub T420? Na co zwracać uwage? Zakup raczej internetowy przez allegro, więc może możecie polecić konkretnego sprzedającego lub egzemplarz? Zastanawiam się nad jakimś dellem latitude ale tam numeracja już całkiem mnie rozbraja i nie wiem co i jak :P
Sprzęt jak to wiadomo, ma służyć do lekkich zadań raczej, przeglądarka kilka kart w tym jakiś facebook, youtube, jakieś office etc. Więc myślę, że 4gb ramu starczy? Do tego jakieś i5 i powinno śmigać w miarę? :)

#laptopy #thinkpad #pytaniedoeksperta
  • 11
@sha606: Rozwiniesz co z tym sypaniem? Ogólnie to nie jest sprzęt dla mnie a dla siostry. Większość czasu tak czy siak będzie zapewne leżał na biurku :P

@a231 Popatrzę te T430, bo w sumie jako-tako w budżecie też się łapie więc może, może :)
@LrPrl: Odpada mi ramka matrycy, bateria z miesiąca na miesiąc zaczęła trzymać godzinę (a trzymała 4), wentylator podczas wizyty w Polsce mi zaczął strzelać i trzeba go wymienić, strasznie się grzeje, ekran ma straszną rozdzielczość i zero kolorów. Ogólnie nic strasznego, ale po prostu nie opłaca mi się już ładować pieniędzy w tego laptopa :P

Upewnij się że kupisz z SSD jak już, bo inaczej jest nieużywalny. To chyba była najlepsza
@sha606: Czyli według tego co piszesz to ten by był najlepszy: http://allegro.pl/laptop-lenovo-t420-i5-2-50ghz-4-128ssd-1600x900-i6877583413.html Matryca o większej rozdzielczości ino zawsze na plus, więcej na wyświetlaczu się zmieści. Niestety nie wiadomo co to za ssd, ale jaki by nie był na pewno będzie szybszy od hdd. Jak będzie mało miejsca to najwyżej wywali się napęd i wstawi HDD na magazyn danych.

Tylko w sumie stan tego już gorszy

A korzystasz z baterii oryginalnej czy
@LrPrl: Cóż, dostajesz to za co płacisz :P

Koszta naprawy mojego to byłoby z 80zł (części są tanie jak barszcz), ale chodzi tutaj bardziej o czas i chęci. By wymienić wentylator lub go wyczyścisz musisz całego laptopa wybebeszyć więc cóż...

Za 750zł raczej nie znajdziesz nic lepszego, jedynie za 900 w lepszym stanie. Warto też dołożyć ramu do 8GB bo wtedy grafika szybciej działa i nawet filmy 4K zaczynają płynnie chodzić.
@LrPrl: z 1600x900 zawsze będziesz miał drożej bo są po prostu poszukiwane, ciężko o ideał za 700 zł, z HD+ i SSD, sam SSD to ok. 200 zł, bez znaczenia czy używany czy nowy - tak skoczyły ceny i będą rosły.
A co myślicie o L512? Dokładnie o tym? http://allegro.pl/laptop-ibm-lenovo-l512-i5-4-250-win7-kam-12-mies-i6880174104.html

Siostra mocno niezadowolona z faktu braku lampki podświetlenia klawiatury aczkolwiek za to zamiast 14" ma 15,6", rozdzielczość HD słaba teoretycznie ale odpowiada jej taka więc... (aktualnie przy PC ma monitor 16" z tą samą rozdzielczością :P), 4gb ramu i i5 więc powinno być OK. Niestety dysk HDD ale w tej cenie i 15,5" ciężko by było o lepszy dysk, w przyszłości wsadzi się