Wpis z mikrobloga

Mireczki,

wybaczcie, że Was wołam w sobotni wieczór... Zapewne macie teraz ważniejsze (albo ciekawsze) rzeczy na głowie, jednak sprawa wydaje mi się ważna...

Otóż całkiem możliwe, że za chwilę na główną trafi znalezisko, które z daleka wydaje się mocno podejrzane.
Niejaki Mireczek @blastx wrzucił znalezisko z rzekomą zrzutką dla TOPR. Zechciejcie się z nim zapoznać...

"Trwa zrzutka dla TOPR"...
Co??? Ona dopiero się zaczęła i 3 osoby zdążyły wpłacić zaledwie 21 zł... czyli można śmiało powiedzieć, że nie ma żadnej zbiórki!

"aby Sokół mógł latać" ...
Co??? Przecież Sokół TOPR wylatuje z bazy ZAWSZE, kiedy jest to konieczne i możliwe (ze względu na pogodę)!

Kim w ogóle jest osoba organizująca akcję?! Linkowana zrzutka nie jest organizowana przez TOPR!!! Gdyby TOPR potrzebował pieniędzy, zapewne zwróciłby się do turystów i innych osób w zupełnie inny, oficjalny sposób!

Jak KOCHAM GÓRY, tak z chęcią poparłbym niejedną zasadną akcję tego typu, gdyby tylko była przejrzysta. Ta niestety nie jest i całkiem możliwe, że ktoś próbuje dorobić się bazując na dobrym imieniu TOPR oraz naiwności innych.

Ocenę pozostawiam Wam.

Pozdrawiam!
  • 33
To ja założyłem tę zrzutkę, żeby zrobić coś pozytywnego , ale widzę, że w Polsce to nic nie można zrobić, bo od razu że oszustwo, że ktoś chce się dorobić itd.
Na stronie zrzutka.pl można zbierać na dowolny cel, więc nie wiem z jakiej paki ktoś śmie od razu twierdzić, ze to oszustwo.
Nikt nikogo nie namawia do żadnych wpłat. Chcesz, to pomożesz, nie chcesz, to nikt nie zmusza.

Jakoś na tacę
@blastx: Spoko Mireczku, wierzę w Twoje dobre intencje, jednak ostatnio słyszy się o zbyt wielu oszukańczych zbiórkach. Tak jak powiedziałem wyżej - gdyby TOPR potrzebował pieniędzy, zapewne zwróciłby się do turystów i innych osób w zupełnie inny, oficjalny sposób!